eChomutov - Cyklista pomáhá potřebným
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Cyklista pomáhá potřebným
19.08.2016

Cyklista pomáhá potřebným

Třem nemocným dětem a nevidomému dospělému se rozhodl pomoci Luboš Kučera z Chomutova. Vyjel na 2016 kilometrů dlouhou charitativní jízdu na kole.Cestou bude představovat zajímavosti z Chomutova a shánět peníze pro potřebné. “Rozhodl jsem se proto, že mi bylo letos 50 let, a chtěl jsem udělat dobrý skutek, za kterým by se pořádný chlap mohl ohlédnout,” uvedl Luboš Kučera. 

Co ho na cestě čeká, sám neví. Podle plánu má 2016 kilometrů ujet za 21 dní. “Při té příležitosti budu představovat město Chomutov, naše krásy a památky a zároveň představím i extraligové hokejisty,” doplnil.
Výtěžek z charitativní akce pomůže šestiletému Mattiasovi se svalovou distrofií, sedmileté Kateřině s kombinací různých nemocí, jedenáctiletému Radimovi také s kombinací různých nemocí a čtyřiačtyřicetiletému nevidomému Petrovi.
Akci podpořilo město Chomutov, zřídilo charitativní konto, na které mohou lidé posílat peníze a zajistilo pokladny na sběrných místech. “Připojili jsme se, protože nás pan Kučera požádal. Je to pro dobrou věc a my rádi takovou akci zaštítíme. Chomutovák pomáhá Chomutováku a to se nám líbí a tyto aktivní občany rádi podpoříme,” uzavřel tiskový mluvčí radnice Jan Rödling.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz