eChomutov - Domovinkou se linula vůně piva
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Zprávy z Chomutova > Domovinkou se linula vůně piva
Tuesday, 26 June 2018

Domovinkou se linula vůně piva

Již podruhé se sešli v areálu Domovinka milovníci dobrého piva při slavnostech pivovaru Karásek a Stülpner.Bohatý program si užilo několik stovek lidí, mezi nimi také účastníci Rodinného zápolení. "Chtěli jsme akci podpořit, tak jsme vůbec poprvé otočili Rodinné zápolení, aby nebylo jen pro děti, ale i pro rodiče," uvedl náměstek primátora David Dinda. 

Kdo chtěl, tančil, poslouchal muziku, soutěžil nebo ochutnával speciály chomutovského pivovaru. "Mohli jsme vidět několik kapel, například chomutovský Kabát revival. Také byly tady připravené soutěže pro děti, skákací hrad, kouzelník, soutěž v pojídání špaget a hlavně dobré pivo," popsal organizátor Jiří Sochor.
Chlazenou jedenáctku si možná ani nestačili vychutnat soutěžící o nejrychleji vypitý půllitr zlatého moku. Vítězovi to totiž trvalo jen necelých šest vteřin.
Dobré a kvalitní pivo bylo v Chomutově vždycky žádané, dokládá to i historka ze třicátých let minulého století, kterou dávali k dobru členové muzea Na Kočičáku. "Traduje se, že v roce 1938 štábní kapitán Kouba udeřil pěstí obchodníka s pivem, který přivezl zkažené pivo do kasáren. Za to Kouba dostal tři týdny domácího vězení," vyprávěl Jiří Piramovský.
Rodiče si při slavnostech užili pohodovou festivalovou pohodu, zatímco o zábavu dětí bylo postaráno při hrách. Vůně piva se Domovinkou bude linout zase příští rok.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz