eChomutov - Žáci z Palachovky soutěžili na plaveckých závodech Integrace
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Zprávy z Chomutova > Žáci z Palachovky soutěžili na plaveckých závodech Integrace
Thursday, 29 November 2012

Žáci z Palachovky soutěžili na plaveckých závodech Integrace

Pro žáky ze ZSŠ v Palachově ulici se podzimní výlet na plavecké závody mentálně handicapovaných v Lounech stal již tradicí stejně jako soutěž sama. „Sportovní hry umožňují dětem cítit úspěch a vítězství a navíc podporují jejich fyzickou kondici,“ vysvětlila přínos sportovních závodů již dříve ředitelka školy Marie Grimlová, jejíž svěřenci se z Loun vrátili s kompletní sadou medailí.

V pěkné sportovní atmosféře se plavalo v disciplínách prsa, volný způsob a znak na 100, 50 a 25 metrů. Závodilo se i ve štafetách 4 x 25 metrů a v oblíbených DUO štafetách na 2 x 25 metrů, ve kterých plave jeden ze závodníků s trenérem. Přes velkou konkurenci 80 závodníků z 13 týmů, mezi nimiž nechyběla ani družstva z Prahy či Neratovic, vybojovali malí plavci z Palachovky jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Závody Integrace pořádané organizací Sdružení pro pomoc mentálně postiženým v Lounech a Plaveckou školou Prosen se dočkaly již sedmého ročníku. Díky dlouhé tradici na nich pravidelně startují týmy nejen z Ústeckého kraje a sledují je regionální televize. Právě tyto plavecké závody byly pro Marii Grimlovou inspirací k zavedení Sportovních her přátelství, jejichž první ročník se konal v březnu na ZSŠ v Palachově ulici.

Fotogalerie ze závodů Integrace VIII/ Autor: Josef Griml.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz