eChomutov - Rozhovory
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Rozhovory

Rozhovory

Koncert Michala Davida se bude chystat pět dní

V polovině prosince v SD aréně vystoupí Michal David v rámci svého vánočního turné. Na zimním stadionu v Chomutově se bude jednat o první takto velký koncert.

Václav Svoboda: Mauricia už nikdo doma nenajde

V květnu letošního roku se do Chomutova sjeli filatelisté z obou stran hranice na VI. mezinárodní filatelistickou výstavu Euregia Egrensis. Jedním z organizátorů byl chomutovský filatelista Václav Svoboda, který se se svou ženou výtvarnicí Marií Svobodovou zasloužil o vznik první poštovní známky s motivem Chomutova.

CHLMF je se mnou polovinu života, říká předseda Jiří Kupec

Byl u vzniku chomutovského sportovního fenoménu. Chomutovská liga malého fotbalu láká v zimě i v létě na hřiště či palubovku desítky nadšených fotbalistů a dalších sportovců všech věkových kategorií a hledá nové možnosti. O nových projektech i cílech CHLMF vyprávěl Jiří Kupec.

Václava Pintu provázejí životem groše Karla IV.

Příští rok na jaře uplyne 700 let od narození krále a císaře Karla IV.

Divadlo Nahoď je pro své členy rodinou. Už deset let …

Začalo to před deseti lety jako školní projekt. Po deseti letech má Divadlo Nahoď početný herecký ansámbl a velkou zásobu her. Na uplynulé desetiletí na prknech, které znamenají svět, s Divadlem Nahoď, vzpomínali principál Ladja Dlouhý a herec a začínající scénárista Lukáš Křížek.

Lukáš Jabůrek: Sklo vás vždycky odmění

Umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek se cítí být stále Chomutovanem, i když již pár let bydlí v Klášterci nad Ohří. V Chomutově už měl tři výstavy, ale to byl teprve sklářským učedníkem a nadějným umělcem. Nyní do svého rodného města přivezl nejreprezentativnější kolekci současného skla z produkce světově proslulé sklárny, včetně několika svých děl. A přestože je ve sklářském designu a uměleckém sklářství uznávaným odborníkem, v rozhovoru přiznal, že…

Je to moje křížová cesta, říká o Běhu o život Miroslav Kalina

Rakovina. Diagnóza, které se u lékaře obává každý. Miroslav Kalina si ji před lety rovněž vyslechl. V jeho boji se zákeřnou chorobou mu pomohli na chomutovské onkologii. Tam se nyní každoročně symbolicky vrací na konci svého Běhu o život, aby zaměstnancům onkologie předal vybrané peníze, které mají pomoci dalším pacientům. Letos jeho běh získal ještě další symbolický význam. Na chomutovskou onkologii se totiž na konci roku vrátí biologická léčba.

Přivítejte jaro na slavnostech

Chomutovské slavnosti se blíží. Nabízejí dva dny plné zábavy, dobrého jídla a pití, ale také poučí. Poslední dubnový víkend bude slavnostem patřit městský park a na své si zde přijdou malí i velcí. Zeptali jsme se primátora města Jana Mareše, na co se mohou Chomutované i návštěvníci těšit a co mají společného knihy, skauti, polštáře, památky, zdraví, ptáci nebo kosmonauti.

Milan Märc: Žijeme tady učí pomáhat

Vloni po třinácti letech chomutovský Domeček nepřipravil Bambiriádu, místo ní pozval Chomutovany na akci Žijeme tady - plejádu her, soutěží, tanečních a hudebních vystoupení, ve které hráli hlavní roli lidé šikovní, handicapovaní, jiné národnosti, staří, mladí. Všichni měli jedno společné - žijí tady. Jaký bude letošní ročník nám prozradil ředitel Domečku Milan Märc.

Festival Mezi městy je hlavně o toleranci, říká Martina Řápková

Už podruhé se festival Otevřeno spojil s jinou netradiční akcí. V atriu Střediska knihovnických a kulturních služeb se v sobotu 7. června konal festival Mezi městy, který je spojen s Café Atrium a spolkem Masopust. Proto jsme se zeptali jedné z organizátorek a duchovních matek festivalu Martiny Řápkové, jak probíhá organizace takové akce. 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  Next 
 •  End 
 • »
Page 1 of 8

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz