eChomutov - Na Den Země se v zooparku sázel strom a křtili pelikáni
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Na Den Země se v zooparku sázel strom a křtili pelikáni
Monday, 20 April 2015

Na Den Země se v zooparku sázel strom a křtili pelikáni

Podkrušnohorský zoopark si na začátku jara každoročně připomíná ekologický svátek Den Země. Tentokrát v tom nebyl sám. „V letošním roce byl v Chomutově pojat úplně ideálně, neboť se neslaví jen tady v zooparku, ale se svátkem je spojena i akce Ukliďme Česko,“ chválila ředitelka Podkrušnohorského zooparku další chomutovské aktivity spjaté s tímto ekologickým svátkem.

Podkrušnohorský zoopark na Den Země připravil zábavný program především pro děti. „Jsou nachystány pohádky i soutěže s Lesy ČR a všichni se mohou podívat například na výcvik dravců,“ nastínila program vedoucí propagace Martina Pelcová. Zájemci se také mohli zapojit do hlasování o nejhezčí výtvor v soutěži „Biodiverzita – to jsme my“, do které se děti předškolního a školního věku i rodiny mohly zapojit už několik týdnů před Dnem Země. „Úkolem bylo vyrobit sochu zvířete s cílem probudit v dětech nejen kreativitu, ale tak zájem o životní prostředí,“ dodala Martina Pelcová. Obojí se podařilo, protože některé výtvory v sobě spojily ekologický apel s obrazotvorností, například prasátko z PET lahve nebo sovičky z ruliček od toaletního papíru.

Tradiční součástí oslav Dne Země v zooparku je také sázení primátorského stromu. Toho se poprvé tento rok ujal Daniel Černý. A hned ukázal, že mu praxe v sázení stromů nechybí. „V minulosti jsme poměrně pravidelně sázeli stromy ve veřejném prostoru. V současnosti mám pozemek, na kterém sázím ovocné stromy i jehličnany,“ přiznal chomutovský primátor, který za svůj první primátorský strom zvolil jinan dvoulaločný. „Ginkgo je symbolika. Jsem odkojen Rychlými šípy a to byl symbol Stínadel,“ vysvětlil volbu.

Se sázením stromu primátorovi pomáhala také modelka Dominika Mesárošová, která společně s ním také pokřtila dvě pelikání mláďata. Vilém a Jarda však při svém křtu příliš nespolupracovali, a tak je po celou dobu hlídali chovatelé. „Mám ze zvířat velký respekt. Nebála jsem se, ale raději si držím odstup,“ přiznala modelka, která se nakonec svého nového kmotřence odvážila i pohladit.

Znovu zoopark ožije již tento víkend, kdy se ve Skanzenu Stará Ves konají Chomutovské slavnosti spojené s oslavou 40 let od založení zooparku. 

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz