eChomutov - Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí
Sunday, 19 April 2015

Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí

Hoblinky a třísky létaly při stejnojmenné čtvrté akci Rodinného zápolení vzduchem. Děti i dospělí si totiž tentokrát v dílnách střední školy ESOZ mohli vyzkoušet, jaké je pracovat se dřeven. „Překvapili nás, mysleli jsme, že budou potřebovat naši pomoc, ale vše se obešlo bez naší asistence,“ pochválil účastníky Martin Gründl, zástupce ředitele pro praktické vyučování.  

Společně se svým týmem připravil program, který byl určen malým i velkým návštěvníkům. „Pro nejmenší děti tu máme připravené dřevěné hry, například puzzle nebo koordinace pohybu rukou v podobě ocelové kuličky, kterou je nutné provést ocelovou šachovnicí,“ potvrdil Martin Gründl a dodal, že starší děti si společně s rodiči mohli vyzkoušet koordinaci pohybů na dřevěných lyžích nebo vyřešit dřevěné hlavolamy. Ti nejšikovnější se bavili skládání ručičkových hodin z dřevěných součástek. „A pro tatínky jsme tady připravili silovou soutěž v zatloukání hřebů,“ doplnil.

Zatímco při Rodinném zápolení byly díly střední školy ESOZ plné, v běžných dnech tomu tak není. „Zájem o řemeslo je ve společnosti hodně na pozadí a nedaří se nám přilákat studenty k řemeslu se dřevem,“ souhlasil Martin Gründl, který doufá, že právě díky Rodinnému zápolení mohli děti a především jejich rodiče poznat blíže řezbářské řemeslo a při volbě povolání mu dají šanci.  

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz