eChomutov - Fajn probuzení: Nora a Míša otevřely oči a uviděly pamlsky
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Fajn probuzení: Nora a Míša otevřely oči a uviděly pamlsky
Monday, 23 March 2015

Fajn probuzení: Nora a Míša otevřely oči a uviděly pamlsky

Takové probuzení by si přál každý. Nejdříve medvědí samičky Noru a Míšu z Podkrušnohorského zooparku vzbudily děti veselou básničkou. Jen co medvědí dámy otevřely oči, uviděly nachystané pamlsky, které dostaly ke svým 20. narozeninám. „Co se přeje ženám ve dvaceti? Štěstí, zdraví hodně lásky a žádné vrásky,“ popřála medvědicím moderátorka Markéta Majerová, která je přišla spolu s dětmi probudit.

Medvědice Nora a Míša jsou vůbec prvními obyvatelkami medvědí expozice v Podkrušnohorském zooparku. I zde už tráví svůj dvacátý rok. „Myšlenka chovat medvědy hnědé zde byla už delší dobu, ale v roce 1995 zjistili soukromí chovatelé, že se o medvědice nemohou sami postarat, a tak zooparku přispěli na vybudování výběhu,“ vysvětlila tiskový mluvčí zooparku Martina Pelcová, jak se obě chlupaté dámy do výběhu přistěhovaly.

O dva roky později k nim přibyli dva samci Nero a Michal, kteří své narozeniny oslavili v loňském roce. „Expozice je dostatečně veliká a je to jeden z největších výběhů pro medvědy hnědé v zoologických zahradách vůbec, takže se zde čtveřice medvědů dobře sžila,“ dodala Martina Pelcová. I tentokrát se medvědí samci ukázali jako džentlmeni a nechali samičky, ať si vyberou pamlsky jako první. Jestli tomu bude tak i za rok, když už medvědice nebudou mít kulatiny, to ví asi jen Nero a Michal. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz