eChomutov - Masopustní masky převzaly klíč od města a vládly na Domovině
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Masopustní masky převzaly klíč od města a vládly na Domovině
Thursday, 19 February 2015

Masopustní masky převzaly klíč od města a vládly na Domovině

Polovina února je tradičně ve znamení masopustních radovánek a průvodu. Chomutov si jich tentokrát užíval naplno. Zatímco v sobotu totiž vládu nad městem převzaly masky z Podkrušnohorského zooparku, v neděli připravila svůj průvod koza Róza se spolkem Domovina.

„Masky přinášejí úsměv, radost, pohodu a klid, což všichni v hektické době potřebujeme. Tak jen ať nám vládnou celý rok,“ řekl s úsměvem primátor města Jan Mareš, když předal maskám klíč od města.

Pro klíč a také pro něco k snědku si maškarní průvod Podkrušnohorského zooparku došel až od restaurace Tajga, kde začínal. Jeho cílem byl po chomutovské radnici skanzen Stará Ves. „Vracíme se k nám na statek, kde máme připravenou masopustní veselici,“ potvrdila organizátorka Věra Stejná. Ve stodole tak voněly zabijačkové dobroty, hrála muzika a pivo teklo proudem, především při soutěži v pití piva na rychlost.

Koho sobotní veselice neunavila, mohl si dát repete. V areálu Domovinka připravila svůj masopustní průvod koza Róza ve spolupráci se spolkem Domovina. „Na dlouhou tradici domovinských masopustů jsme s naším spolkem navázali asi před jedenácti lety. Již podruhé jsme se spojili také s akcí Rodinné zápolení,“ potvrdil předseda spolku Domovina Rudolf Kozák, který s masopustním průvodem obcházel celé území Domoviny, na kterém lidé dle dobré tradice nabízely maškarám tu něco k snědku, tu něco k pití, aby se připravily na dlouhý čas půstu.

Ten by měl správně trvat 40 dní až do Velikonoc, ovšem nejméně pro kamarády kozy Rózy nebude půst od Rodinného zápolení tak dlouhý. Vždy se svou kamarádkou se setkají již 21. března při akci Chomutovská ploutev. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz