eChomutov - Tříkrálovou sbírku zahájil průvod mudrců a stánek s gulášem
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Tříkrálovou sbírku zahájil průvod mudrců a stánek s gulášem
Sunday, 11 January 2015

Tříkrálovou sbírku zahájil průvod mudrců a stánek s gulášem

První veřejnou akcí nového roku je v Chomutově tradičně tříkralový průvod, který zahajuje Tříkrálovou sbírku na Chomutovsku. „Je to hezká symbolika. Pokud si to správně pamatuji, tak se každý rok vyberou ve sbírce desetitisíce korun, které pak pomáhají potřebným. Děkuji všem Chomutovanům za jejich příspěvky,“ řekl primátor města Jan Mareš, jenž průvod tří mudrců uvítal na radnici a nabídl jim malé občerstvení.

Kromě tradičního průvodu, který na náměstí přijel opět ze skanzenu Stará Ves, aby zde požehnal celému městu, byl tentokrát u městské věže připraven také speciální stánek Oblastní charity Most. Zde bylo možné zakoupit si guláš či svařené víno a přispět tak do sbírky, jež pomůže i potřebným z Chomutova. „Šedesát pět procent nám litoměřická diecéze vrací zpátky a ty pak rozdělujeme pro potřebné. Pomáháme matkám s dětmi, nakupujeme jídlo pro lidi bez domova a přispíváme sociálně slabým rodinám na kroužky pro děti,“ vysvětlila Denisa Albrechtová, asistentka Tříkrálové sbírky. Deset procent výdělku sbírky je pak určeno na mezinárodní pomoc, patnáct procent využije Diecézní Charita v Litoměřicích na své projekty, pět procent je určeno na projekty pomoci Charity ČR a pět procent na režijní náklady Tříkrálové sbírky. Do neděle 11. ledna se na Chomutovsku podařilo vybrat 12 tisíc korun, rozpečetěná je však jen třetina pokladniček. Do těch ostatních budou lidé přispívat až do 16. ledna. 

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz