eChomutov - O zlatou neděli lidé mysleli na zvířátka v útulku i zooparku
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > O zlatou neděli lidé mysleli na zvířátka v útulku i zooparku
Thursday, 25 December 2014

O zlatou neděli lidé mysleli na zvířátka v útulku i zooparku

Zatímco v minulosti zlatá adventní neděle v Podkrušnohorském zooparku vedla návštěvníky na statek domácích zvířat, tentokrát se slavilo ve skanzenu Stará Ves. Podkrušnohorský zoopark se jeho prostřednictvím zapojil do přeshraničního projektu Dětské Vánoce v Krušných horách. „Pro každou adventní neděli jsme připravili ve skanzenu nějaký tematický program,“ vysvětlila  zapojení do projektu vedoucí propagace Podkrušnohorského zooparku Martina Pelcová.

Závěrečná adventní neděle byla ve znamení tradičních vánočních zvyků. „Pouštíme zapálené svíčky jako lodičky, krájíme jablíčka a lijeme olovo,“ vyjmenovala Martina Pelcová nejčastější tradice. Díky Centru pro Ekologickou výchovu Klíny pak mohli návštěvníci nahlédnout také do dalších zvyků z Krušných hor. Kdo chtěl, mohl si vytvořit vlastní plovoucí svíčku z včelího vosku nebo si stromeček ozdobit panáčkem z vlny.

Jako obvykle byla zlatá adventní neděle spojená i s nadílkou pro zvířátka, a tak se návštěvníci většinou nejprve zastavili u betléma, kde byly připraveny přepravky pro dárečky. „Jsem adoptivní rodič orla východního a každý rok mu nosím dárek. Tento rok jsem mu opět přinesl rybu,“ řekl náměstek primátora Jan Řehák, podle kterého je ryba již ozkoušeným darem. Pořádnou nadílku přinesl také Pavel Kuchařík, který se nadílky zúčastnil podruhé. „Donesl jsem brambory, mrkev, nějaký chleba a také deku do útulku,“ potvrdil Kuchařík, který si na nadílku správně oblékl i santovskou čepičku. Všichni dárci se pak mohli uvnitř vyhřáté stodoly občerstvit svařeným vínem a poslechnout si skupinu Makovec.  

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz