eChomutov - Zoopark s Jakubiskem oslavil Den zvířat křtem rysích mláďat
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Zoopark s Jakubiskem oslavil Den zvířat křtem rysích mláďat
Monday, 06 October 2014

Zoopark s Jakubiskem oslavil Den zvířat křtem rysích mláďat

Vzácnou návštěvu v podobě Juraje Jakubiska uvítal o prvním říjnovém víkendu Podkrušnohorský zoopark. Slavný režisér s manželkou sem přijeli pokřtít mláďata rysa evropského. „Sami se ozvali a chtěli si pokřtít naše rysí čtyřčata,“ prozradila ředitelka zooparku Iveta Rabasová a dodala, že se slavné dvojici velice líbila celá zoologická zahrada a určitě zde nebyli naposledy.

Nakonec jak sám režisér během návštěvy přiznal, má i díky svému povolání ke zvířatům kladný vztah. „Zvířata jsou součástí života a hrají ve filmech, proto jsem už zažil mnohé. Nejen šimpanze nebo medvěda, dělali jsme také se lvem. Ale pracovali jsme i s takovými zvířátky jako jsou včely,“ vzpomínal na netradiční zážitky Juraj Jakubisko, který má v současnosti doma border kolii. „To je takový zvláštní pes, nemusíte s ním vůbec cvičit, stačí mu něco říci a on poslouchá. Jen neumí mluvit,“ postěžoval si režisér, že jeho snahy naučit border kolii ‚po člověčím‘ skončily neúspěchem.

Kromě vítání nových čtyřčat rysa obecného přivítal zoopark na Den zvířat i svého dalšího obyvatele. Samičku pandy červené, která nyní bude dělat společnost samečkovi Foxíkovi. „Dnešní den je významný i pro mě, protože jsem adoptivním otcem pandího budoucího tatínka,“ řekl primátor města Jan Mareš a dodal, že si přeje, aby se v budoucnu po novém pandím výběhu proháněla malá dvojčátka malé šelmičky. Kromě nových obyvatel však zoopark připravil jedno překvapení také pro své nejmenší návštěvníky, když otevřel novou dětskou atrakci. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz