eChomutov - Farmářské trhy provoněly jablečné pokrmy
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Farmářské trhy provoněly jablečné pokrmy
Sunday, 05 October 2014

Farmářské trhy provoněly jablečné pokrmy

S přicházejícím podzimem se změnila také nabídka farmářských trhů, které se tentokrát zaměřili na typicky podzimní ovoce. Součástí trhů se tak staly Jablečné slavnosti se soutěží o nejlepší pokrm připravený z jablek. „Chtěli jsme farmářské trhy tímto krokem trochu ozvláštnit a zároveň podpořit pěstitele jablek,“ řekl organizátor farmářských trhů Adam Weber ze společnosti Český um – Artificium Bohemicum.

Do soutěže se přihlásilo deset soutěžících, kteří dokázali, že z jablek se dá připravit skutečně všechno. „Soutěžící připravili upečené i vařené pochutiny, například kečup nebo koláče. Byla to taková směs chutí, ale bylo to dobré,“ řekl primátor města Jan Mareš, který společně s náměstkem Martinem Kloudou a náměstkyní hejtmana Janou Vaňhovou vybíral nejlepší pokrm. Nakonec u poroty uspěla pečená jablíčka. „Zaujala mne vzhledově a také poměrně jednoduchou přípravou, navzdory které byl velice chutný,“ dodal primátor města.

Právě snadná příprava vítězného pokrmu byla hodně důležitá, neboť vítěz Luděk Nesládek z Droužkovic neměl příliš prostoru pro přípravu. „Ráno jsem šel pro chleba a zjistil jsem, že je tady soutěž. Nakoupil jsem, jel domů a upekl jablka a přivezl ještě teplé na soutěž,“ řekl Nesládek, který svůj pokrm označil za klasiku. Pečené jablíčko neboli jablko na klacku se prý dělalo a dělat bude všude.

Jablečné slavnosti farmářských trhů znovu potvrdily, že v Chomutově se trhům nadměrně daří. „Je vidět, že se sem občané naučili chodit a vybírat si potraviny. Byť slyším, že je to zde dražší než v supermarketech, ale zase je tu jistota původu potravin,“ potvrdil primátor Jan Mareš. Chomutovské farmářské trhy jsou nejúspěšnější v celém kraji, a proto se mohou těšit i na několik zvláštností. „Připravujeme farmářský trh s účastí zahraničních delikates a zakončení farmářských trhů na konci listopadů bude provázet zabíjačka,“ prozradil Adam Weber

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz