eChomutov - Když mistři baví děti aneb Bobři se zapojili do zápolení
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Když mistři baví děti aneb Bobři se zapojili do zápolení
Monday, 22 September 2014

Když mistři baví děti aneb Bobři se zapojili do zápolení

Koza Róza s Rozmarýnkem tentokrát spojila síly s úřadujícími mistry České republiky. Třináctou akci letošního Rodinného zápolení totiž společně s městem organizoval softbalový klub SC 80 Bavers Chomutov. „Bobři reprezentují sport, který sice není zcela masový, ale v Chomutově má dlouhou tradici a jejich výsledky dělají dlouhodobě dobré jméno městu,“ vysvětlil toto spojení primátor města Jan Mareš.

Třináctá akce Rodinného zápolení udělala radost především malým sportovcům, kteří si zde mohli vyzkoušet nejen softbal. „Připravili jsme pro děti, ale i jejich rodiče deset disciplín, které jsou zaměřené především na náš sport, tedy na softball, ale připravili jsme i několik soutěžních stanovišť, které nejsou zaměřeny jen sportovně, abychom potěšili i děti, které nejsou sportovní příznivci,“ prozradil trenér Martin Chmelík z SC 80 Beavers Chomutov.

Koho z dětí softbal zaujal, ten se mohl poradit s hráči. „S dětskými kategoriemi trénujeme dvakrát týdně v úterý a čtvrtek a určitě bychom nějaké zájemce vzali,“ připustil Martin Chmelík s tím, že Bobři nouzi o počet dětí v rámci Microbeavers rozhodně nemají. „Určitě máme zájem o ročníky 2006 hlavně v chlapcích,“ dodal trenér.

Sportovní vyžití pro mládež doporučuje i primátor Jan Mareš, podle kterého je právě rozkvět mládežnického sportu v Chomutově výraznou částí kandidatury města na titul Evropské město sportu 2015. „Město Chomutov dlouhodobě podporuje sport a budeme rádi, že děti budou žít sportem, neboť ten rozvíjí dětskou osobnost,“ dodal primátor města. 

Foto. / Autor: Josef Griml, SC 80 Beavers Chomutov. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz