eChomutov - Koza Róza s dětmi ponořila kopýtka do hlíny
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Koza Róza s dětmi ponořila kopýtka do hlíny
Monday, 15 September 2014

Koza Róza s dětmi ponořila kopýtka do hlíny

Dvanáctá akce Rodinného zápolení potěšila všechny, kteří se nebojí svoje ruce nebo kopýtka ponořit do hlíny. Na zahradě Mateřské školy Kamarád v Růžové ulici se totiž sázely květiny. „Všechno jsou to pokojové nenáročné kytičky, o které se mohou starat i dětičky,“ řekla Věra Řepíková z Mateřské školy Kamarád v Růžové ulici.

Rodiny, které dorazily na akci, si vybraly z řady druhů tu svojí květinku a mohli začít s přesazováním do malého květníku. „Jsou tu například některé druhy břečťanu nebo pepřence, nenáročné dracény nebo palmičky, které nepotřebují velkou péči, máme také druhy maranty, fikusy, krotony a další květiny,“ vypočítala Věra Řepíková, která připomněla, že MŠ Kamarád už jednou Rodinné zápolení hostila. A zase to souviselo s květinami. „Před dvěma lety to bylo jasní sázení. Zasadili jsme muškáty a další venkovní kytičky. Teď je podzim, proto jsme zvolili pokojové květiny,“ dodala Řepíková.

Na dětech bylo vidět, kdo už před dvěma lety podobnou akci absolvoval. Ostatním, kteří se k sázení květin dostali vůbec poprvé, museli trochu vypomoci rodiče. „Sázela jsem květinu vůbec poprvé, proto mi pomohla maminka,“ řekla Eunika Posejpalová a nebyla sama. „Táta mi pomohl se zaléváním,“ přiznal Vašík Ulrich. Zatímco děti statečně bojovaly květinami a hlínou, rodiče mohli přemýšlet o tom, kam novou květinu umístí. „Nějakou květinu si určitě dáme do obýváku a vnučka si dá nějakou do pokojíčku. Všechno vyzdobíme,“ řekla Dagmar Kouřimská, která přišla na soutěžení s vnučkou Míšou Ehrlichovou. 

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz