eChomutov - Atleti bavili děti o prázdninách
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Atleti bavili děti o prázdninách
Tuesday, 09 September 2014

Atleti bavili děti o prázdninách

Seznámit se s královnou sportů a nenudit se o prázdninách, to byl hlavní úkol prázdninového atletického týdne, který pořádal oddíl atletiky pod záštitou TJ TVŽ Chomutov s podporou města. „Převážně šlo o výuku atletiky, kdy se děti seznámily se základy atletických disciplín, ale připraveny byly i pohybové hry zaměřené na kondičku a kooperaci nebo různé soutěže,“ popsala náplň trenérka Jana Hyjánková a dodala, že prvního atletického týdne se zúčastnilo 26 dětí.

I proto se do atletického týdne zapojilo hned několik trenérů. „Na akci spolupracovali tři hlavní trenéři a pak několik dalších z řad atletů, kteří na celé akci vypomáhali,“ potvrdila Jana Hyjánková s tím, že atleti dohlíželi na kondici dětí každý den od půl osmé do půl čtvrté odpoledne. „Tým atletů si dal záležet a vymyslel takový program, že se děti nezastavily a stále něco dělaly. Nestihly ani zlobit,“ smála se hlavní trenérka a prozradila, že kromě sportu děti navštívily také dvakrát Aquasvět a vyzkoušely i jízdu na in-line bruslích. „Atletické snažení jsme zakončili soutěžními disciplínami z projektu Atletika pro děti a všichni dostali diplom,“ dodala Hyjánková, podle si děti od sportování oddechly při hodinách základů francouzského jazyka nebo výtvarné výchovy a s týdnem atletiky se rozloučily výletem do Podkrušnohorského zooparku a na bowlingu.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz