eChomutov - Róza s Rozmarýnkem učili děti radosti z pohybu
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Róza s Rozmarýnkem učili děti radosti z pohybu
Monday, 01 September 2014

Róza s Rozmarýnkem učili děti radosti z pohybu

I když počasí poslední prázdninové akci Rodinného zápolení nepřálo, ani koza Róza, ani děti si nenechaly zkazit náladu a poslední den prázdnin si naplno užily. Aby ne, když pro ně atletický oddíl TJ VTŽ Chomutov připravil spoustu zábavy.

Atleti si pro děti připravili celý soubor aktivit vybraných z Atletiky pro děti. „Děti si mohou zaběhnout sprint 20 metrů z nízkého startu, zkusí si hodit pěnový oštěpem, zaběhat překážky nebo žebříček, hodit si medicinbalem nebo skočit z místa,“ vypočítávala trenérka oddílu atletiky TJ VTŽ Chomutov Jana Hyjánková cvičení, do kterých se mohli malí i velcí návštěvníci Rodinného zápolení zapojit.

Akce měla být původně na letním stadionu, kde je atletika doma, ale kvůli trvalému dešti se Róza přesunula do sportovní haly. „Bylo to sice narychlo, ale naštěstí aktivity z programu jsou skutečně dobře připraveny, takže jsme všechny pomůcky jen sbalili do dvou tašek a přestěhovali,“ dodala Jana Hyjánková. Na Rodinné zápolení se dorazil podívat i primátor města Jan Mareš, který slíbil, že s novým školním rokem si koza Róza nachystala řadu dalších zábavných akcí. Tou nejbližší bude už v sobotu 13. září akce Ruce v hlíně. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz