eChomutov - Pohádkové safari, Obnaženi i koza Róza – víkend je plný akcí
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Pohádkové safari, Obnaženi i koza Róza – víkend je plný akcí
Thursday, 14 August 2014

Pohádkové safari, Obnaženi i koza Róza – víkend je plný akcí

Nacházející víkend v Chomutově chystá spoustu zábavy. Na plánu je opět pohádkové safari, hudební večer i performance v rámci festivalu Obnaženy a po chvilce odmlky se znovu přihlásí i koza Róza a Rodinné zápolení. Léto v jednom kole tak v Chomutově pokračuje i tento víkend.

Pohádkové safari

Vydejte se do pohádky. Podkrušnohorský zoopark už tradičně po dva srpnové víkendy otevírá cestu do pohádkové říše. Cestující v Safari expresu a Lokálce Amálce tak projedou postupně územím duchů, víl, strašidel i dalších pohádkových bytostí. Míst je málo, proto si lístky raději zajistěte v předprodeji ve vstupní bráně Podkrušnohorského zooparku u silnice číslo 13.

Kde a kdy - Podkrušnohorský zoopark, pátek i sobota od 18 hodin

 

Hudební večer Obnažen  

Festival Obnaženy pokračuje i v pátek večer a tentokrát cílí především na příznivce hudby. Hudební večer ve Strada Café nabízí pestrou muzikální přehlídku z několika zemí. Můžete se těšit na posrock v podání plzeňských Yoko Phono. Folkovou část zastoupí chomutovští Markéta Vaňková a Michal Jirkovský. Z Nizozemí přijela muzikantka a vizuální umělkyně Alexandra Duvekot a belgickou hudbu zde bude prezentovat Jochem Baleus. Ještě před koncerty proběhne vernisáž výstavy BPM Ivany Antošové.

Kdy a kdy Strada Café, pátek od 19 hodin

 

Obnaženi – závěrečný večer

Závěrečný večer Obnažen tradičně patří performanci. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit hned na čtyři vystoupení. V prvním z nich prostřednictvím Alexandry Duvekot promluví k publiku rostliny sesbírané v chomutovských domácnostech. Poslechněte si Orchestr rostlin. Druhá performance v podání Miroslava Kochánka a Andrei Rodrigues se dotkne tématu osvícení označovaného v Zen buddhismu jako Satori. Atmosféru podtrhuje účast hudebníka Jochema Balea, který kromě hudby ovládá i multimediální projekce, jež doplňují dění na jevišti. Ve třetí části večera se performerka Anastasiia Liubchenko a hudebník Thijs Felperlaan pokusí o Malé vysvětlení mých obrazů. Závěr večer pak bude patřit Kláře Alvarenga Alexové a jejímu uctění odkazu Zuzany Navarové. Po performance následuje vernisáž v Café Rouge.

Kde a kdy - kostel sv. Kateřiny, sobota od 20 hodin

 

Rodinné zápolení – Léto v parku

Užijte si léto v parku společně s kozou Rózou. V Městském parku na vás budou čekat adrenalinové a zábavné atrakce, hlavolamy i varietní vystoupení a letní sportovní aktivity. Soutěžní známku si vyslouží rodiny, které s sebou přinesou vlastní piknikový koš.

Kde a kdy - Městský park, neděle od 14 do 18 hodin

 

Nevybrali jste si? V plánu je toho ještě mnohem více. Podívejte se do našeho kalendáře akcí!

Foto: Léto v parku. / Zdroj: Rodinné zápolení, www.rodinnezapoleni.cz

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz