eChomutov - Žáci z Palachovky odpočívali v termálních lázních
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Leisure > Žáci z Palachovky odpočívali v termálních lázních
Thursday, 07 June 2012

Žáci z Palachovky odpočívali v termálních lázních

Žáci speciální školy v Palachově ulici mohou do posledních týdnů školního roku vykročit odpočatí a naplnění novými silami, protože se před pár dny vrátili z tradičního pobytu v termálních lázních na jihu Slovenska.

Již poněkolikáté zamířili žáci z Palachovky na rehabilitační pobyt v termálních lázních Matyáše Korvína ve Velkém Mederu. „Do termálních lázní jezdíme se školou od roku 2000, kdy jsme poprvé vyrazili v 15 lidech. Jelo několik žáků s maminkami a pobyt tam byl prostě úžasný,“ říká ředitelka školy Marie Grimlová, která lázně Matyáše Korvína objevila při soukromé dovolené.

Rodiče nápad na rehabilitační pobyt v lázních přijali s nadšením. „Tehdy s námi jely hlavně děti, které jsou na vozíčku. Byli jsme všichni rádi, že jsme pro ně našli akci, která je baví a zároveň prospívá jejich zdraví,“ vzpomínala Grimlová a dodala, že zprávy o pobytu v lázních se rychle rozšířily i mezi ostatní rodiče, kteří se v dalších letech přidali. V současnosti do termálních lázní na konci května vyjíždí plný autobus. Některým žákům dělají společnost jejich rodiče, na ostatní dohlíží pedagogičtí pracovníci základní školy speciální.

I když má pobyt především rehabilitační poslání, mezi pobytem v termálních minerálních vodách a masážemi si děti i jejich doprovod najdou místo na vodní radovánky. „Každý rok je v Termálparku Corvinus něco nového, co děti překvapí – skluzavky, tobogány, masážní proudy, interaktivní bazén nebo veliká dětská hřiště,“ dodal Josef Griml, jenž paní a jejím žákům dělá při pobytu nejen doprovod, ale stará se i o fotodokumentaci všech zážitků.

Odpočívat od vodních radovánek a dobrodružství mohly děti v příjemném rodinném penzionu, kde jsou pravidelnými hosty již od prvního ročníku cesty do lázní. Je to ten penzion, v němž při soukromé dovolené bydlela i Marie Grimlová. „Tehdy jsem se zeptala majitele penzionu, zda by bylo možné ubytovat tam i naší skupinu. Odpověděl, že s tím rozhodně nemá problém, a tak tam nyní přijíždíme každý rok. Personál se totiž snaží, aby vše vyhovovalo našim specifickým požadavkům,“ chválila ubytování Grimlová a dodala, že o snaze personálu vypovídá i skutečnost, že rodina chlapce se zrakovým postižením dostává vždy stejný pokoj: „Je to obrovská výhoda, protože odpadá nutnost seznámit se s prostředím. Obě děti této rodiny už tam jezdí jako na chatu.“

Ani o prázdninách nebudou děti ze základní školy speciální v Palachově ulici zahálet. Už na začátku července vyrážejí na Šumavu, kde mají v plánu turistickou túru po jihočeských horách.

Foto: Josef Griml.

ACC-DETAIL-PLACE-FOTOGALLERY

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz