eChomutov - Do svých pocitů štěstí dali nahlédnout různě staří umělci
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture > Do svých pocitů štěstí dali nahlédnout různě staří umělci
Wednesday, 16 September 2015

Do svých pocitů štěstí dali nahlédnout různě staří umělci

Výtvarné a literární práce plné štěstí si mohou lidé prohlédnout při výstavě Očima generací v městské knihovně. Téma Štěstí, jak je vidím já ztvárnili umělci všech věkových kategorií od dětí až po seniory z Ústeckého kraje.“Generační výstava je nejen uměleckým zážitkem, ale i zajímavou sondou do lidských osudů a životních hodnot,” pozvala na výstavu ředitelka projektu Eva Nytrová.

Ve svých pracích zachycují autoři vlastní pocity štěstí. Je velmi zajímavé vidět, jak toto téma vnímají různě staří lidé odlišně. “Pocity štěstí jsou velmi osobní a je velmi rozdílné, jak štěstí vnímáme, je-li nám pět, patnáct, třicet nebo osmdesát let. Pohled na svět očima těch druhých nás může velice obohatit a ukázat nám různorodost a barevnost lidského života, životních hodnot, které si vzájemně můžeme předávat,” doplnila ředitelka. Mnohé z vystavených děl dětí i seniorů mají svůj osobní příběh, který návštěvníky nutí k milému úsměvu a zamyšlení se nad krásou a jednoduchostí lidského života.

Výstava potrvá do 1. října. Na tento den je přichystaná dernisáž výstavy se zajímavým doprovodným programem. “Jsou připraveny tvůrčí dílny, a to výtvarné i literární. V rámci dernisáže bude probíhat autorské čtení příspěvků připravované knihy Očima generací, které v rámci realizovaných výstav zaslali autoři zastupující různé generace. Obě doprovodné akce jsou určeny široké veřejnosti bez rozdílu věku,” uzavřela Eva Nytrová.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz