eChomutov - Otevřeno pomáhalo a skákalo v rytmu punku
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture > Otevřeno pomáhalo a skákalo v rytmu punku
Tuesday, 09 June 2015

Otevřeno pomáhalo a skákalo v rytmu punku

Multižánrový festival Otevřeno nabídl návštěvníkům podvanácté bohatý hudební a divadelní výběr, v němž tentokrát kralovala punková hudba. Nejenže festival na Hřebíkárně odstartovala, ale její rytmy vyznávají i dvě největší hvězdy letošního festivalu Horkýže Slíže a především Tři sestry, které do Chomutova přijely oslavit třicet let od založení skupiny.

Právě vystoupení dvou českých a slovenských hudebních legend bylo vrcholem festivalu a fanoušci jej v naplněném letním kině náležitě ocenili. „S návštěvností jsme samozřejmě spokojeni. Publikum všech věkových kategorií se baví a to nám dodává energii i do budoucích ročníků,“ ocenila nadšení návštěvníků organizátorka festivalu a jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Flašková.

Na punkovou notu kromě hlavní hvězd udeřila například Znouzectnost nebo kultovní Plexis a Totální nasazení, ale užili si i návštěvníci vyhledávající jemnější tóny. Svým vystoupením zaujal Michal Prokop a jeho Framus 5, Blue effect, rozmarní Poletíme? a o pop-rockovou vložku se postaral noční koncert skupiny Eddie Stoilow. Divadelní fanoušky těšilo Divadlo 100Opic, Sketchman nebo ZUŠ se svým projektem Coppelia.

Stejně jako v předchozích letech Otevřeno střídalo místa dění. Kromě tradičního prostoru před divadlem a Kulisárny či také už stabilní Hřebíkárny se tentokrát přestěhovalo i do letního kina. „Myšlenka přinést kulturní vystoupení do všech míst v Chomutově je už dvanáct let stejná a každý rok se jí snažíme naplnit, i když sám program se hodně odvíjí od finančních prostředků, ale věřím, že i tentokrát jsme návštěvníky uspokojili,“ doufala Věra Flašková.

Při svém dvanáctém ročníku se Otevřeno spojilo také s charitativní akcí Cesta proti bolesti. „Projekt podporuje dva hendikepované kluky z Jirkova a při snaze vybrat finanční prostředky se pokusím objet republiku na kole a své zážitky z cest budu publikovat na facebookové stránce,“ vysvětlil autor celého projektu Milan Dzuriak, který se pro tento projekt rozhodl, když mu vrozená vada kyčlí znemožnila pokračovat v kariéře atleta. „Nám se tento nápad moc líbil, a tak jsme se rozhodli spojit festival s projektem a jsem ráda, že lidé přišli a podařilo se to,“ dodala Věra Flašková.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz