eChomutov - Festival Otevřeno přiveze Mňágu, Tatabojs i Teatr Novogo Fronta
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture > Festival Otevřeno přiveze Mňágu, Tatabojs i Teatr Novogo Fronta
Thursday, 17 April 2014

Festival Otevřeno přiveze Mňágu, Tatabojs i Teatr Novogo Fronta

Pojedenácté se na přelomu května a června město Chomutov otevře hudbě a divadlu. Multižánrový festival Otevřeno začne již v pátek 30. května. „Z důvodu úspěšné spolupráce a nemalé finanční podpory ze strany provozovatele klubu Hřebíkárna jsme se rozhodli zahájit jedenáctý ročník festivalu právě tam. Pro účastníky bude připravena řada zajímavých hudebních vystoupení," prozradila organizátorka festivalu Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov. Návštěvníkům se zde představí například hudební skupina Mňága a Žďorp nebo Vladimír Mišík.

Na své obvyklé místo před Městské divadlo se festival přesune o následujícím víkendu 6. a 7. června, kdy bude přehlídka zajímavých hudebních produkcí a divadel pokračovat. „Účastníci se mohou těšit na hudební skupiny Doctor Victor, Tatabojs, Blahobeat nebo na Vladimíra Mišíka a Dášu Vokatou s Oldřichem Kaiserem. Věra Flašková dodala, že pro příznivce divadla je připravena produkce souboru Bufet nebo vystoupení v podání Teatr Novogo Fronta.

Kromě činohry se návštěvníci Otevřena znovu mohou těšit také na vystoupení žáků ZUŠ Chomutov, kteří chystají na 5. června hudebně - taneční představení u městské věže. „Představení Drákula je inspirováno známým románem Brama Stokera, ale s českým stejnojmenným muzikálem nemá nic společného. Hudební zpracování je žánrově zcela odlišné a počítá například s původní rumunskou či maďarskou hudbou," řekl ředitel ZUŠ T. G. Masaryka Chomutov Karel Žižka a dodal, že škola proto uvítá pomoc několika žáků rumunské hudební školy. Ti se přidají nejen k českým žákům, ale také k muzikantům z hudební školy v Chemnitz, kteří s Chomutovany spolupracovali již na loňském představení Piráti z Karibiku. Speciálním hostem celého představení je známý herec a pedagog Jan Přeučil.

A zkrátka nepřijdou na festivalu ani děti. Na první červnový den totiž pořadatelé festivalu Otevřeno spojili znovu síly s Rodinným zápolením, a tak se také malí hudební fanoušci mohou těšit na speciální oslavu jejich svátku. „Den dětí společně s kozou Rózou oslavíme nejen tancem, ale podrobnosti zatím neprozradím," nenechala se obměkčit Flašková.

Ilustrační foto: Také v loňském roce bylo součástí Otevřena baletní představení žáků ZUŠ T.G. Masaryka Chomutov. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: info@echomutov.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz