eChomutov - Zprávy z Chomutova
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova

Zprávy z Chomutova

Vinaři ukončí sezónu

Vinařská Obec Březno ve spolupráci s místními vinaři zve všechny milovníky vína na ukončení turistické sezóny Vinobraní u kostelíka.

Stolympiáda propojila kulturu, historii i sport

Oslavy stoletého výročí vzniku Československé republiky si chomutovské školy užily ve sportovním duchu. Jedenáct základních škol vyslalo své nejlepší sportovce na Stolympiádu, tedy na velké sportovní klání do areálu Zadních Vinohrad.

Nejlepší sjezd na obří skluzavce si užily stovky lidí

Třistametrový sjezd šupem z kopce po vodní skluzavce už podruhé vyzýval Chomutovany k pokoření v Přemyslově ulici. Super letní atrakce Slide Czech zavítá do města jen jednou za rok, a tak si ji nenechaly ujít stovky lidí.

Letní filharmonie představila nového dirigenta i originální skladbu

Muzikálové melodie, lidovky, klasika i originální skladby zazněly při sedmém ročníku Letní filharmonie v letním kině. K poslechu vážné hudby v moderním pojetí se sešly stovky lidí.

Zoopark se mění, bude zábavný a moderní

Panda, medvěd, plameňák, tuleň i charza se stali novými tvářemi zooparku, který spustil zcela neotřelou vtipnou zvířecí kampaň lákající k návštěvě a založenou na rozmanitosti, hravosti a barevnosti.

Softbalista Lubomír Vrbenský získal Cenu Jiřího Popela z Lobkovic

Cenu Jiřího Popela z Lobkovic pro letošní rok získal velmi úspěšný člen Sportclubu 80 Beavers Chomutov Lubomír Vrbenský, a to za své mimořádné sportovní výkony, za dlouholeté aktivní působení v českém, evropském a světovém softbalu.

Domovinkou se linula vůně piva

Již podruhé se sešli v areálu Domovinka milovníci dobrého piva při slavnostech pivovaru Karásek a Stülpner.

Chomutované ukázali svůj talent

Chomutované mají opravdu velký talent a nadání snad pro všechno. To se ukázalo při prvním ročníku soutěže Chomutov má talent, který vyvrcholil finálovým večerem v městském divadle.

Obří šachy mohou lidé hrát díky dobrému nápadu

Zahrát si šachy přímo pod širým nebem a ještě na obří hrací ploše měli možnost lidé na šachovém turnaji, kterým město slavnostně otevřelo nově zrekonstruovanou velkou venkovní šachovnici v městském parku u fontány.

Chomutovské slavnosti vrátily čas do doby první republiky

Chomutované na dva dny získali stroj času, díky kterému se dostali zpět do minulosti. Promítání na městské věži je přeneslo do dob velkých požárů, příchodu vojsk či změn vládců a skončilo v první republice.
Strana 1 z 151

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz