eChomutov - Žáci z Palachovky sbírali medaile na sportovních hrách
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Žáci z Palachovky sbírali medaile na sportovních hrách
Pátek, 08 Listopad 2013

Žáci z Palachovky sbírali medaile na sportovních hrách

Početné družstvo současných i bývalých žáků Základní školy speciální v Palachově ulici v Chomutově vyrazilo počátkem týdne na 4. ročník přeshraničních sportovních závodů handicapovaných dětí a mládeže v německém Annabergu – Buchholzi, na takzvaný Sportfest. Na cestě domů jim pak dělaly radost cenné kovy. Získali 6 zlatých, 5 stříbrných a 2 bronzové medaile.

Letošní Sportfest se po vzoru minulých ročníků opět konal v prostorné Siberhalle, kde na účastníky her tentokrát nečekaly jen soutěže a zábava, ale také profesionální sportovci. Sportovní den totiž zpestřila návštěva a autogramiáda fotbalistů z FC Erzgebirge Aue. Ta se konala v rámci oceňování nejúspěšnějších handicapovaných sportovců, a tak si děti kromě metálů odnesly také podepsané fotky fotbalistů, ale také společnou fotografii s celým týmem.

Předtím však probíhalo v hale sportovní klání, které vyvrcholilo už nesoutěžními štafetami, do kterých se zapojili vedle handicapovaných dětí i žáci z německých základních škol a gymnázií. Za hlasitého potlesku si pak ti nejúspěšnější převzali z rukou představitelů města a okresu medaile a všichni ostatní dostali diplom o účasti i drobné dárky od pořadatelů.

Výlet žáků z Palachovky do Německa nebyl náhodou. Chomutovská škola totiž se speciální školou Christian Felix Weise z Annabergu spolupracuje již několik let. V minulosti žáci z Palachovky pozvali německé kamarády například na loňskou přehlídku Divadýlko nebo na letošní Sportovní hry přátelství.

Fotogalerie. / Autor: Josef Griml. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz