eChomutov - Andělé se po roce vrátili do „Palachovky“
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Andělé se po roce vrátili do „Palachovky“
Čtvrtek, 13 Prosinec 2012

Andělé se po roce vrátili do „Palachovky“

Před rokem poprvé do ZSŠ a MŠ v Palachově ulici zavítaly takzvané Andělské vánoce. Po roce se tento charitativní koncert pořádaný se záštitou Ústeckého kraje vrátil, a tak „Palachovka“ opět ožila písničkami, soutěžemi a hrami. A protože se slaví Vánoce, nechyběly ani malé dárky pro děti z celé školy.

Celou akci v převleku za anděla moderoval nově Zdeněk Lukesle, který s sebou k radosti dětí i učitelek znovu přivezl dvojici klaunů Bimpulu a Pimpulu, kteří vzbudili velký poprask už minulý rok. „Jejich vystoupení mělo neuvěřitelný spád a především malé děti naprosto vtáhlo. Děvčata v převleku klaunů si s nimi hrála, dávala hádanky a vyprávěla příhody,“ vzpomínala nadšeně na loňské vystoupení ředitelka školy Marie Grimlová.

Stejně jako loni se vzácným hostům představili i malí žáčci školy. Za mateřinku vystoupil pěvecký sbor Klíček a žáci ze speciální školy si pro početné publikum rodičů, prarodičů i přátel školy připravili scénickou montáž Vánoce trochu jinak.

Charitativní koncert se v ZSŠ a MŠ v Palachově ulici konal poprvé minulý rok a původně byl plánován jako tradiční oslava Mikuláše. „My na škole máme každý rok vlastní Mikulášskou, a tak jsme se dohodli, že tuto akci raději nazveme Andělskou nadílkou,“ vysvětlila tehdy změnu plánů Marie Grimlová. A protože dobré věci přicházejí ve trojici, děti i rodiče doufají, že se andělé s nadílkou vrátí i příští rok.

Foto: Klauni Bimpula a Pimpula mají u malých dětí vždycky úspěch. / Autor: Josef Griml.


O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz