eChomutov - Volný čas
You are here: eChomutov > Bericht aus Chomutov > Volný čas

Volný čas

Výroční turistické známky již v prodeji

Máme dobrou zprávu pro sběratele turistických známek. Výroční známky ke 100. výročí vzniku Čs. republiky jsou v informačním centru již v prodeji.

Společná vstupenka pro 3 zoologické zahrady bude letos opět k dispozici

Chomutovský zoopark se i letos zapojil do projektu Ústeckého kraje - Společná vstupenka.

Na Den Země se v zooparku sázel strom a křtili pelikáni

Podkrušnohorský zoopark si na začátku jara každoročně připomíná ekologický svátek Den Země. Tentokrát v tom nebyl sám. „V letošním roce byl v Chomutově pojat úplně ideálně, neboť se neslaví jen tady v zooparku, ale se svátkem je spojena i akce Ukliďme Česko,“ chválila ředitelka Podkrušnohorského zooparku další chomutovské aktivity spjaté s tímto ekologickým svátkem.

Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí

Hoblinky a třísky létaly při stejnojmenné čtvrté akci Rodinného zápolení vzduchem. Děti i dospělí si totiž tentokrát v dílnách střední školy ESOZ mohli vyzkoušet, jaké je pracovat se dřeven. „Překvapili nás, mysleli jsme, že budou potřebovat naši pomoc, ale vše se obešlo bez naší asistence,“ pochválil účastníky Martin Gründl, zástupce ředitele pro praktické vyučování.  

Fajn probuzení: Nora a Míša otevřely oči a uviděly pamlsky

Takové probuzení by si přál každý. Nejdříve medvědí samičky Noru a Míšu z Podkrušnohorského zooparku vzbudily děti veselou básničkou. Jen co medvědí dámy otevřely oči, uviděly nachystané pamlsky, které dostaly ke svým 20. narozeninám. „Co se přeje ženám ve dvaceti? Štěstí, zdraví hodně lásky a žádné vrásky,“ popřála medvědicím moderátorka Markéta Majerová, která je přišla spolu s dětmi probudit.

Masopustní masky převzaly klíč od města a vládly na Domovině

Polovina února je tradičně ve znamení masopustních radovánek a průvodu. Chomutov si jich tentokrát užíval naplno. Zatímco v sobotu totiž vládu nad městem převzaly masky z Podkrušnohorského zooparku, v neděli připravila svůj průvod koza Róza se spolkem Domovina.

Koza Róza slavila 5. narozeniny, gratulantů bylo plné kino

Rodinné zápolení odstartovalo svůj pátý ročník velkou narozeninovou oslavou svého maskota. Koza Róza pozvala všechny své malé kamarády do kina Svět, kde na ně čekala pohádka, zábavné písničky i velký dort.   A gratulantů přišlo opravdu hodně. „Množství návštěvníků je opravdu neuvěřitelné. Koza Róza z toho má obrovskou radost, protože takovou narozeninovou oslavu si může málokdo představit,“ řekla organizátorka Rodinného zápolení Marie Heřmanová.

Tříkrálovou sbírku zahájil průvod mudrců a stánek s gulášem

První veřejnou akcí nového roku je v Chomutově tradičně tříkralový průvod, který zahajuje Tříkrálovou sbírku na Chomutovsku. „Je to hezká symbolika. Pokud si to správně pamatuji, tak se každý rok vyberou ve sbírce desetitisíce korun, které pak pomáhají potřebným. Děkuji všem Chomutovanům za jejich příspěvky,“ řekl primátor města Jan Mareš, jenž průvod tří mudrců uvítal na radnici a nabídl jim malé občerstvení.

O zlatou neděli lidé mysleli na zvířátka v útulku i zooparku

Zatímco v minulosti zlatá adventní neděle v Podkrušnohorském zooparku vedla návštěvníky na statek domácích zvířat, tentokrát se slavilo ve skanzenu Stará Ves. Podkrušnohorský zoopark se jeho prostřednictvím zapojil do přeshraničního projektu Dětské Vánoce v Krušných horách. „Pro každou adventní neděli jsme připravili ve skanzenu nějaký tematický program,“ vysvětlila  zapojení do projektu vedoucí propagace Podkrušnohorského zooparku Martina Pelcová.

Duhovku po roce zase ovládla strašidla

Halloween se stává v Čechách čím dál oblíbenější, a tak není divné, že se také školní děti baví převlékáním za strašidýlka a pohádkové postavy. Už tradičně pro děti chystá rej strašidel také Základní škola a Mateřská škola Duhová cesta.
Seite 1 von 42

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz