eChomutov - Jirkovský Písňovar připil vítězům „sedmistupňovým“ pivem
You are here: eChomutov > Bericht aus Chomutov > Kultur > Jirkovský Písňovar připil vítězům „sedmistupňovým“ pivem
Donnerstag, 10. Oktober 2013

Jirkovský Písňovar připil vítězům „sedmistupňovým“ pivem

Koncert v kostele sv. Ignáce v podání sborů Ventilky (organizátor festivalu) a Všelijak z Prahy ukončil třídenní pěvecký maraton Jirkovský Písňovar. Ten svým účastníkům opět nabídl zajímavé workshopy, koncerty a možnost poměřit své hlasy s ostatními. Vítěznou sošku Jirkovského Rytíře si nakonec odvezl litoměřický sbor Syrinx.

Sedmého ročníku soutěžního festivalu v oblasti sborové populární hudby se zúčastnilo 10 sborů, a tak porota ve složení: prof. Jiří Holubec, prof. Jiří Kolář, MgA. Michal Hájek a německá zpěvačka Cristin Claas neměla jednoduchou úlohu. „Zavítalo sem několik velice kvalitních sborů a vokálních skupin, například Syrinx z Litoměřic, vokální kvintet Timbreton z Prahy či International Choir of Prague složený z cizinců žijících v Praze,“ řekl Luboš Hána, sbormistr pořádajícího sboru Ventilky. Vysokou úroveň festivalu potvrdily i výsledky. Hned sedm souborů dosáhlo na zlaté pásmo. První cenu v soutěži autorských aranžmá „AURA“ si odnesl Adam Koubek za úpravu skladby Joy’s Imortality.

Sedmý ročník přinesl i několik novinek. Zvláštní cenu za nejlepší sólový výkon nazvanou „MAGICKÝ MOMENT SOUZNĚNÍ“ udělila Cristin Claas, vokální skupině Timbreton. Poprvé se účastníci Písňovaru představili na jirkovském náměstí při koncertu nazvaném „Písňovar v podzámčí“. Novinkou bylo i netradiční vyhlášení cen. „Nechali jsme potisknout logem Písňovaru půllitry a během vyhlašování si pak všichni zúčastnění připíjeli na úspěch,“ prozradil Hána a dodal, že tato novinka byla narážkou na pivo Jirkovský Rytíř, jež se ve městě dříve vařilo a jehož název nyní nese hlavní cena festivalu. „Říkali jsme, že je sedmistupňové, podle ročníku Písňovaru, ale nebyla to pravda,“ dodal s úsměvem Hána.

Ani teď organizátorům festivalu práce nekončí. „Stále zbývá spousta práce. Je nutné vše zdokumentovat, napsat odborné články a pomalu se připravovat na další ročník,“ řekl Hána, podle kterého je nutné na přípravě festivalu pracovat celý rok. A tentokrát více než kdy jindy. „V příštím roce bychom rádi rozšířili Jirkovský Písňovar na mezinárodní festival, s čímž je spojena řada organizačních změn,“ doplnil sbormistr.  

Foto: Písňovar zakončil koncert sborů Všelijak a Ventilky v kostele sv.. Ignáce. / Autor: Pavel Klaus. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz