eChomutov - Zdravotně handicapovaní sportovali s nadšením
You are here: eChomutov > Bericht aus Chomutov > Bericht aus Chomutov > Zdravotně handicapovaní sportovali s nadšením
Dienstag, 28. April 2015

Zdravotně handicapovaní sportovali s nadšením

Do sportovní haly ve Spořicích se sjela stovka účastníků na již 4. ročník Sportovních her přátelství, které společně uspořádala Základní škola speciální a Mateřská škola z chomutovské Palachovy ulice a Sdružení pro pomoc mentálně postiženým (SPMP).Stalo se již tradicí, že pro toto sportovní klání ve Spořicích vytvářejí ty nejlepší podmínky, a tak po roce opět přijeli handicapovaní sportovci nejen z pořádající Palachovky, ale také ze Základní školy praktické z Klášterce nad Ohří, ze Základní školy speciální z Loun, z lounského Stacionáře Luňáček, ze Střední školy gastronomické, technické a automobilní Chomutov z pracoviště v Jirkově a z družební školy Förderschule Christian Felix Weiße - Annaberg-Buchholz z Německa.

Velká byla radost soutěžících při sportovních disciplínách, ve kterých často mnozí museli překonávat sami sebe, ale také při závěrečném ceremoniálu bylo plno radosti z medailí, dárků a pohárů.

Pohár primátora Statutárního města Chomutova předal sportovcům z Annabergu – Buchholze náměstek chomutovského primátora Marek Hrabáč a svůj pohár předal tradičně i starosta Spořic Roman Brand. Ani další tři výpravy handicapovaných sportovců neodjely bez pohárů. Od pořadatelů si sportovci převzali poháry přátelství.

Sportovní hry přátelství tradičně vyjadřují opravdové přátelství těch, kteří se dovedou poprat se svým zdravotním handicapem, ale i těch, kteří se o své svěřence s velkým nasazením a péčí starají. Právě toto je ten nejsilnější motiv, který navíc vytvářejí při těchto hrách neopakovatelnou, srdečnou a přátelskou atmosféru.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz