eChomutov - Výlet na Horu svaté Kateřiny
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Výlet na Horu svaté Kateřiny

Výlet na Horu svaté Kateřiny

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

V malebném prostředí Krušných hor v těsné blízkosti německých hranic leží půvabná obec Hora sv. Kateřiny. Přes svoji polohu ve správě bývalého mosteckého okresu není příliš vzdálena ani z Chomutova. Zdatnější borci  mohou výlet uskutečnit na kole, podstatně pohodlnější a rychlejší je však cesta motorovým vozidlem.

Obec se rozprostírá pod vrcholem Růžového vrchu, který je vklíněn mezi dvě údolí. Hlubším a výraznějším údolím pod severním svahem protéká hraniční potok Svidnice a druhé, podstatně mělčí, tvoří přirozený přechod mezi Růžovým vrchem a protilehlým masívem Leseňské pláně. Dominantním místem obce je 16 m vysoká kamenná rozhledna přímo na vrcholu. Výhled do širokého okolí musí nadchnout každého návštěvníka. Pohledy na zalesněné stráně Kamenného a Liščího vrchu společně s Leseňskou plání na straně jedné a plochy políček, pastvin a lesů s roztroušenými staveními na straně druhé (již na území Německa) skutečně stojí za námahu při zdolání točitého schodiště rozhledny. Hned u rozhledny se můžeme občerstvit v nově opravené restauraci Koliba, z jejíž terasy je též krásný výhled do okolí.V obci je k vidění několik zajímavých hrázděných stavení. Zachovalý kostel sv. Kateřiny i protější budova fary dotvářejí celkový kladný dojem z této sympatické obce. V bývalé štole sv. Mikuláše na severní straně Růžového vrchu je otevřeno Hornické muzeum, ve kterém můžeme shlédnout expozici zaměřenou na historickou těžbu rud v tomto regionu.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz