eChomutov - Výlet na Červený Hrádek
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Výlet na Červený Hrádek

Výlet na Červený Hrádek

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

V těsné blízkosti Jirkova, který tvoří s Chomutovem prakticky společnou aglomeraci, se nachází obec Červený Hrádek. Nad obcí navštívíme stejnojmenný zámeček, jehož střešní krytina  oranžové barvy kontrastuje na zeleném pozadí lesního porostu a již z dáli upoutá naši pozornost. Své jméno dostal podle červeně natřeného středověkého hradu, který byl po třicetileté válce přestavěn na barokní zámek. Úpravu zámku do dnešní podoby navrhl známý český architekt Jan Kotěra. Dnes je v prostorách zámku otevřena stálá expozice, konají se zde svatební obřady či jiné společenské akce, každodenně je otevřena zámecká restaurace a zámecký hotel nabízí ubytování ve stylových pokojích a luxusních apartmánech. Prožijeme romantické chvilky při procházce pečlivě udržovaným parkem anglického stylu a načerpáme pozitivní energii – zkrátka dokonalá relaxace. Za zmínku stojí několik jedinců introdukovaných dřevin, které zde byly jako jedny z prvních na našem území vysazeny. Zpestřením zajisté bude návštěva oplocené části parku, která dnes slouží jako obora k chovu dančí a mufloní zvěře. V areálu místního autokempu můžeme navštívit koupaliště a dopřát si příjemné osvěžení.

Vzhledem k vzdálenosti z centra Chomutova můžeme tento výlet uskutečnit pěšky, možnost cyklovýletu nebo případnou dopravu automobilem pochopitelně nevylučujeme.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz