eChomutov - Červený hrádek
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Červený hrádek

Červený hrádek

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Raně barokní zámek Červený hrádek leží 2 km severně od Jirkova na úpatí Krušných hor. Návštěvníci zámku mohou spolu s průvodcem projít galerii a kapli sv. Jana Křtitele v přízemí, dále pak zrcadlový sál a dominantu celého objektu rytířský sál, lovecký salonek s obrazárnou, pracovnu Maxe Egona Hohenlohe-Langenburg, chodby a další prostory v prvním patře.

Součástí prohlídkového okruhu jsou stálé výstavy a expozice v prostorách zámku. Dalším výstavním prostorem je zámecká jízdárna, sloužící jako technické muzeum.

Spolu s prohlídkovým okruhem je v prostorách zámku celoročně otevřená zámecká restaurace s letním posezením na nádvoří a zámecký hotel.

Návštěvníkům zámku doporučujeme navštívit unikátní jirkovské historické sklepy a kamennou věž v Jirkově. Vstup do sklepů a věže zajišťují pracovnice informačního centra v Jirkově (474 654 265, info.centrum@jirkov.cz).

Dostupnost a spojení:

Při příjezdu po silnici č. 13, úsek Chomutov-Most, odbočka Jirkov-Vrskmaň-Vysoká Pec. Pokračujete do Jirkova, u autobusového nádraží vpravo, po hlavní silnici až do obce Červený Hrádek, zde odbočka doleva k zámeckému parkovišti. Pro hotelové hosty povolen příjezd až k objektu zámku.

Z Jirkova vede na rozcestí do obce Červený Hrádek žlutá turistická trasa.

Provozní doba:

Květen-září 10:00-17:00 hod.

Duben a říjen 10:00-16:00 hod.

Listopad-březen 10:00-16:00 hod.

V pondělí je prohlídkový okruh vždy uzavřen.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz