eChomutov - Kulturní zařízení
Nacházíte se zde: Kultura > kulturní zařízení

Chomutovská knihovna

Chomutovnská knihovna sídlí v bývalém jezuitském areálu. Celý areál byl vystavěn v barokním stylu a nachází se v ulici Palackého. Hlavní činností organizace je půjčování knih, pořádání kulturních a vzdělávacích akcí.

Městská galerie Špejchar

Galerie Špejchar se nachází v objektu bývalého jezuitského kostela a je součástí tzv. jezuitského areálu, který se nachází v centru města. Ve velkorysém prostoru galerie se konají výstavy nejen předních uměleckých výtvarníků.

Městské divadlo

Jedna z architektonických dominant města stojící na okraji městského parku. Původní Měšťanská střelnice byla v letech 1905 až 1906 přestavěna do dnešní podoby divadla. V prostorách divadla se konají divadelní představení, koncerty vážné i populární hudby, plesy, společenské večery, firemní prezentace a pod.

Kostel sv. Ignáce

Bývalý jezuitský kostel svatého Ignáce uzavírající pravou dolní část náměstí je raně barokní stavbou s dvouvěžovým průčelím postavenou v letech 1663-1668.

Letní kino

Letní kino se nachází v areálu Kamencového jezera.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz