eChomutov - Při Mateřince se děti vydaly do světa
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Při Mateřince se děti vydaly do světa
Čtvrtek, 30 Březen 2017

Při Mateřince se děti vydaly do světa

Stovky malých dětí se proměnily ve zvířátka, rostliny, pohádkové postavy nebo obyvatele exotických zemí. V městském divadle se totiž konala nesoutěžní přehlídka dětských vystoupení Mateřinka 2017.Představení devatenáctého ročníku nesla téma Svět kolem nás. “Děti svými vystoupením ztvárňují chápání světa kolem sebe. Vystoupilo čtyřiadvacet školek z Chomutovska, z Kadaně, Klášterce a opět jsme měli hosty ze školky v německém Rübenau,” uvedla ředitelka MŠ Chomutov Irena Kopecká. 

Krátká vystoupení dětí byla velmi nápaditá. Již tradicí jsou krásné kostýmy a kulisy, každý rok ale zaplněné hlediště překvapují výkony dětí. Čtyřiadvacet vystoupení dokázalo rozesmát i dojmout zároveň.

Nejpovedenější scénky budou vybrány do celorepublikového kola v Nymburku, kde jsou vystoupení z chomutovské Mateřinky každý rok nepřehlédnutelná. “Loni reprezentovaly Chomutovsko v celostátním kole hned čtyři školky,” doplnila ředitelka.

Za bezchybným představením překvapivě nestojí tvrdé nacvičování, ale hra a zábava. Součástí Mateřinky je také výstava výtvarných prací. Také ta poputuje na celostátní kolo spolu s vybranými školkami a také s výtvarnými dílnami, které pro účastníky nymburského kola chystají chomutovské učitelky.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz