eChomutov - Děti z mateřinek se seznamují s basketbalovým míčem
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Děti z mateřinek se seznamují s basketbalovým míčem
Neděle, 12 Březen 2017

Děti z mateřinek se seznamují s basketbalovým míčem

 

Palubovka městské sportovní haly jednou měsíčně ožívá výskotem dětí z mateřských školek. Zvou je sem Levharti Chomutov a připravují jim tréninky a míčové hry pod vedením trenérky Jitky Jančákové.

„Jde především o to, aby se seznámily s basketbalovým míčem, že se s ním dribluje, že místo branek jsou koše. Basketbalové dovednosti je zatím neučíme,“ popisuje způsob práce se čtyř až šestiletými dětmi Jitka Jančáková, která v klubu trenérsky vede družstva dívek do dvanácti a do třinácti let. Iniciativu, která má k basketbalu nasměrovat děti v útlém mládí, vyvíjejí Levharti už třetím rokem. V současnosti do haly docházejí děti z mateřských školek Pohádka ze Školní pěšiny a Abeceda z Blatenské. Ve čtvrtek přišly jen děti z prvně jmenované školky, ale suverénní pohyb po palubovce a plnění pokynů trenérek a paní učitelky naznačovaly, že jsou pravidelnými účastníky her. „Krásně spolupracují, je znát, že některé z nich chodí už třetím rokem,“ těší Jitku Jančákovou. „Spousta jich je šikovných, je vidět, že zkoušejí i jiné sporty. Snad se některé z nich rozhodnou pro basketbal…“

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz