eChomutov - Projekt Šikulka otevřel dveře Palachovky
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Projekt Šikulka otevřel dveře Palachovky
Pondělí, 13 Duben 2015

Projekt Šikulka otevřel dveře Palachovky

Šikulka, ten všechno zná, vše je pro něj zábava. To bylo hlavní motto zajímavého nápadu, který v sobotu realizovali všichni pracovníci Základní školy speciální a Mateřské školy v Palachově ulici v Chomutově. Pozvali děti, rodiče, prarodiče a přátele školy na zajímavé sobotní dopoledne. A přišlo jich opravdu hodně.Přes sto dětí a školáků, ale i budoucích žáčků mateřské školy. Na “Šikulku” přišly také děti, které školu nenavštěvují a chtěly si vyzkoušet, co dovedou, přišly za zážitkem. S dětmi přišly více jak dvě stovky dospělých, a tak se všechny prostory školy zcela zaplnily. Děti procházely celou školou se soutěžními kartami a plnily spoustu zajímavých úkolů založených na šikovnosti a dovednosti. Byly v provozu všechny interaktivní tabule, zajímavé hlavolamy, počítačová učebna s připravenými úkoly, úkoly pro zručné ruce, děti zavítaly i do snoozelenu (relaxační místnost), který vytvářel iluzi akvária a velké pozornosti se těšil interaktivní stolek, který byl neustále v obležení.

Za splněné úkoly děti dostávaly do svých soutěžních karet razítka, sladkou odměnu, prošly celou školou a po splnění všech úkolů na ně čekala medaile, kterou byli všichni Šikulkové právem odměněni. Pedagogové školy a všichni ostatní pracovníci Palachovky opět připravili zajímavé sobotní dopoledne. Tato sobota byla zaměřena na zručnost, šikovnost, dovednost. Na květen již připravují v Palachovce na jedno sobotní dopoledne, to bude zaměřené na sport a pohybové aktivity.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz