eChomutov - Po přistání Letadla sbíraly děti houby
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Po přistání Letadla sbíraly děti houby
Úterý, 10 Březen 2015

Po přistání Letadla sbíraly děti houby

V Základní škole speciální a Mateřské škole v Palachově ulici v Chomutově už znají divadlo Letadlo velice dobře. Letadlo do Palachovky už několikrát přiletělo se svým představením. Děti se s herci vypravily do Afriky, do Austrálie, nebo za Ledním medvědem. V minulém týdnu přiletělo s pohádkovým vyprávěním Průzkumníci v lese.

 Představení s písničkami zavedlo diváky do lesa a děti se vypravily na sběr hub, ale nebylo to snadné. Les byl sice plný hub, ale bylo potřeba rozlišit, které z nich jsou jedlé a které ne. Herci – průzkumníci své diváky interaktivně vtáhli do děje a diváci čistili potůček od nepořádku, který sem nanosili různí “návštěvníci” lesa, seznamovali se také s obyvateli lesa – s výrem, divokým prasátkem, s liškou, s rysem, s jelenem, kolouškem – byla to opravdová skutečná společná průzkumnická expedice dětí a herců tohoto sympatického divadla.

Ani čtvrté přistání divadla Letadlo v Palachovce nezklamalo a děti z mateřinky i ze speciální školy si to skutečně s “průzkumníky” náležitě užívaly a už dneska se všichni těší na další představení tohoto divadla z Karlovarska ve své škole.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz