eChomutov - Palachovka opět vylovila medaile z bazénu v Lounech
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Palachovka opět vylovila medaile z bazénu v Lounech
Pátek, 21 Listopad 2014

Palachovka opět vylovila medaile z bazénu v Lounech

Okresní organizace pro pomoc mentálně postiženým (OO SPMP) a Plavecká škola PROSEN z Loun uspořádaly tradiční plavecké závody pro sportovce s mentálním postižením. Letošního 10. ročníku plaveckých závodů INTEGRACE se v Městské plavecké hale v Lounech zúčastnilo deset organizací, které o mentálně postižené pečují.

Vedle lounských týmů to byli například sportovci z Litvínova, z Neratovic, z Meziboří, z Červeného Hrádku a tradičně na závodech nechyběli ani plavci z PALACHOVKY – ze Základní školy speciální a Mateřské školy z chomutovské Palachovy ulice. A devítičlenný tým plavců z Palachovky se mezi účastníky 10. INTEGRACE vůbec neztratil. Palachovka si nakonec do Chomutova odvezla 11 medailí – 3 zlaté, 2 stříbrné a 6 bronzových a letošní svoji úspěšnost si tak mohli sportovci z Palachovky připsat ke svým úspěchům z minulým ročníkům těchto plaveckých závodů v Lounech.
Organizátoři z OO SPMP Louny letošní jubilejní 10. ročník pořádali pod patronací Nadace Charta 77 a města Louny opět s velkou obětavostí a za nadšené pomoci rozhodčích a plaveckých instruktorů z lounské plavecké školy PROSEN a všichni si zaslouží za svoje aktivity a obětavost velký dík.
Úspěšné vystoupení plavců z Palachovky bylo doprovázeno nadšením celé devítičlenné plavecké party nejen při přebírání medailí na stupních vítězů, ale také po cestě domů v autobusu. Radovali se nejen žáci, ale i paní učitelky, které je na závodech “kaučovaly”.
Mladí sportovci z Palachovky tak mají za sebou další velký sportovní den v tomto školním roce. Medaile si přivezli ze Sportfestu v Annabergu – Buchholzi, účastnili se plaveckého maratónu v Lounech, halloweenského bowlingu také v Lounech a do třetice to byla 10. INTEGRACE opět v plavání.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz