eChomutov - Palachovka přijela z Německa s mnoha medailemi
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Palachovka přijela z Německa s mnoha medailemi
Středa, 05 Listopad 2014

Palachovka přijela z Německa s mnoha medailemi

Zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Celou kupu cenných kovů si domů přivezli žáci ze Základní školy speciální a Mateřské školy z chomutovské Palachovy ulice. Zúčastnili se sportovního zápolení handicapovaných v Silberlandhalle na druhé straně Krušných Hor v Annabergu – Buchholzi.

Tato tradiční sportovní akce se konala už po páté a chomutovská Palachovka na ní nikdy nechyběla. Každoročně se v tomto pěkném prostředí prokazuje, že ani zdravotní handicapy nejsou překážkou pro sportování a tak se pěkným sportovním výkonům po zásluze tleskalo a mohutně se fandilo. Už pět roků tuto sportovní akci Euroregionu Krušnohoří pořádá speciální škola Christian Felix Weisse z Annabergu za velké pomoci studentů místního gymnázia a podpory představitelů města Annaberg-Buchholz. Právě představitele města vítala na slavnostním zahájení ředitelka školy a ředitelka Sportfestu paní Viola Degen. A byli to také oni, kdo nejlepším na závěr předávali medaile a upomínkové předměty. Celkem jedenáct početných kolektivů se 5. ročníku Sportfestu zúčastnilo, a tak byla sportovní hala plná nejen soutěžících, ale i diváků a fanoušků.
Pátý Sportfest v Annabergu se opět vydařil, a tak všichni odjížděli domů s úsměvy. Na německé straně Krušných Hor svítilo sluníčko a i po cestě na hranice byl hezký pohled na “zlatavou” přírodu. Početná výprava Palachovky svojí účastí opět přispěla dobrou reprezentací své školy a města do projektu přeshraniční spolupráce v Euroregionu Krušnohoří.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz