eChomutov - Svátky přinesly dobrou vůli do „Palachovky“
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Svátky přinesly dobrou vůli do „Palachovky“
Pátek, 04 Leden 2013

Svátky přinesly dobrou vůli do „Palachovky“

Bohaté Vánoce zažily děti ze ZSŠ v Palachově ulici. První velký dárek už přinesl Mikuláš díky Kontu bariéry a o další se postarali tři dny před Štědrým dnem Piráti Chomutov. „Je to báječné. Každá finanční pomoc, která míří do školství, nás těší,“ ocenila příspěvky ředitelka ZSŠ v Palachově ulici Marie Grimlová.

Ta se na začátku prosince radovala ze speciálního kočárku pro jednoho z žáků od Konta Bariéry. „Teď už se ale musíme porozhlédnout po jiných zdrojích,“ řekla po mikulášském dárku Grimlová, která si uvědomuje, kolik dalších lidí je na Kontu bariéry závislých. Naštěstí pomoc z jiné strany přišla rychle. Finanční podporu totiž nabídli Piráti Chomutov se svým projektem Na jedné lodi, který je zaměřen na pomoc dětem z regionu.

„Palachovka“ se stala prvním příjemcem finančního daru, který zajistil speciální kočárek pro dalšího z žáků školy a také manipulační pyramidu, která vede k rozvoji pohybových dovedností žáků a podporuje rozvoj smyslů. Navíc byly děti pozvány na zápas s kladenskými hvězdami. „To byl pro děti velký zážitek, hrozně moc jsme se na to všichni těšili,“ dodala ředitelka, která na hokej dorazila se svými žáky.

Foto: Už na Mikuláše dostal jeden z žáků speciální dárek. Díky Pirátům Chomutov pak měly děti z ZSŠ v Palachově ulici i bohatého Ježíška. / Autor: Josef Griml.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz