eChomutov - Táto, mámo, pojď si hrát, volaly děti z Palachovky
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Táto, mámo, pojď si hrát, volaly děti z Palachovky
Pátek, 25 Květen 2012

Táto, mámo, pojď si hrát, volaly děti z Palachovky

Již posedmé se sešli rodiče s dětmi v areálu Základní školy speciální a Mateřské školy v Palachově ulici, aby se všichni společně bavili a sportovali. „Táto, mámo, pojď si hrát! Budem spolu sportovat,“ zní celé heslo akce, jež se tradičně koná jednu květnovou sobotu.

Příchozí do areálu školy vítaly trsy nafukovacích balonků a celé soutěžení doprovázely veselé dětské písničky, které podtrhovaly dobrou a přátelskou náladu všech zúčastněných. Na děti přichystala hlavní organizátorka Magda Mlčkovská společně s ředitelkou Marií Grimlovou a dalšími pracovníky školy řadu zajímavých soutěží, při kterých jim rodiče samozřejmě pomáhali a společně se snažili uspět.

Organizátoři byli vynalézaví a do soupeření zapojili i školní bazén, který obklopili malí rybáři s čeřeny ve snaze lapit nějakou „rybu“. Po úspěšném odlovu pokračovali se soutěžní kartou na další stanoviště, do takzvaného strachovského tunelu, na lanovou dráhu nebo na košíkovou či další soutěže. Na závěr na všechny zúčastněné čekalo občerstvení, na kterém ve slunném dni nesměla chybět ani zmrzlina a čerstvé ovoce, a tak sportovní akci zakončil velký rodinný piknik.

Povedené akce se tentokrát zúčastnilo na 140 rodin nejen z Chomutova, ale i jeho okolí, které se po konci soutěžního dopoledne spokojeně rozešly do svých domovů. Děti si na památku odnesly nafukovací balonek a magnet s logem soutěžního dopoledne, který jim bude hezké chvíle dlouho připomínat.

Foto: J. Griml.

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz