eChomutov - Kamencové jezero hostilo dvanáctý ročník Bambiriády
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Kamencové jezero hostilo dvanáctý ročník Bambiriády
Pondělí, 30 Květen 2011

Kamencové jezero hostilo dvanáctý ročník Bambiriády

Už dvanáct let patří břehy Kamencového jezera jen a jen dětem a jejich organizacím a sdružením. Koná se zde Bambiriáda přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež, na kterou přijíždí předvést svou činnost organizace z celého kraje.

Chomutov je jediné město z Ústeckého kraje, které Bambiriádu pořádá, a tak není divu, že účast sdružení je každý rok více než vysoká. „Svou činnost sem dětem a rodičům přijelo představit dvacet pět organizací a sdružení,“ potvrdil Milan Märc, ředitel Domu dětí a mládeže Chomutov, který Bambiriádu pořádá společně s chomutovským Pionýrem a Junákem. Rodiče, kteří společně se svými dětmi navštívili Bambiriádu, se rozhodně nemuseli bát, že pro své ratolesti nenajdou žádný vhodný kroužek.

Do svých řad lákal děti například Junák, který na břehu Kamencového jezera vystavěl provizorní skautský tábor, škola bojových umění Tiger Relax Club, Stopaři Jirkov nebo chomutovští Pionýři, kteří dětem přiblížili život severoamerických indiánů. Rodiče se prozatím mohli podívat na výstavu o dvacetileté činnosti toho sdružení. „Vzhledem k tomu, že se v Chomutově nedávno konala putovní výstava 20 let Pionýra, rozhodli jsme se panely z výstavy využít i na Bambiriádě,“ vysvětlil rozsáhlou prezentaci Jiří Perkner, vedoucí Pionýrů Chomutov.

Sportovní vyžití v podobě malého lanového centra si pro děti připravila armáda, která patří k tradičním návštěvníkům Bambiriády, a pozadu nezůstala ani Policie ČR a Městská policie Chomutov. Díky tomu si děti mohly vyzkoušet střelbu na terč nebo se projet v policejním motorovém člunu. Kdo se nechtěl zapojit do činnosti, mohl se podívat na vystoupení, která si jednotlivé organizace připravily. Na pódiu a pod pódiem se tak střídali malí bojovníci v kimonech s orientálními tanečnicemi, hudebníky nebo florbalisty. Napínavou podívanou pak nabídly závody dračích lodí pro žáky základních škol, kteří mocnými údery pádel rozhoupali hladinu jezera.

Letošní ročník Bambiriády byl zároveň oslavou práce všech dobrovolníků, protože pro tento rok se takzvaná Bamboška stala oficiální akcí Evropského dnu dobrovolnictví. „Většina lidí si pod slovem dobrovolník představí spíše člověka, který pomáhá při povodních nebo se stará o seniory. Jen málokdo ví, že i drtivá většina lidí z organizací a sdružení věnujících se péči o děti jsou rovněž dobrovolníci,“ doplnil k zapojení Bambiriády Perkner.

Tradici Bambiriády v Chomutově založil Dům dětí a mládeže ve spojení s Junákem a Pionýrem jen rok po oficiálním zrodu projektu Bambiriády inspirovaný knihou Malý princ. „Původně s nápadem přidat se k Bambiriádě přišel Pionýr Chomutov. Jeho členové nás tehdy oslovili, zda bychom se chtěli podílet na pořadatelství. Mně se ta myšlenka líbila, protože žádná podobná akce pro děti se v Chomutově nekonala,“ vzpomíná Märc, který připustil, že náplň prvního ročníku organizátoři volili spíše intuitivně. Úspěch akce dal vzniknout dlouhé tradici, která dvanáctým ročníkem určitě nekončí.

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz