eChomutov - Výstava 20 let Pionýra zavítala i do Chomutova
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Výstava 20 let Pionýra zavítala i do Chomutova
Čtvrtek, 07 Duben 2011

Výstava 20 let Pionýra zavítala i do Chomutova

Putovní výstava, jež shrnuje dvacetiletou existenci obnoveného Pionýra, konečně zavítala i do Chomutova. Výstava připomíná veškeré aspekty činnosti porevolučních pionýrů a je zajímavou sondou do života této organizace. Ve výstavní síni SKKS bude pro zájemce otevřena až do konce dubna.

Výstava 20 let Pionýra shrnuje činnost této organizace v porevoluční době a podle organizátorů by měla vyvrátit představu pionýrů jako přežívajícího reliktu minulosti. Podle Jiřího „Péráka“ Perknera, vedoucího pionýrské skupiny Chomutov je výstava organizována mimo jiné i jako zpráva veřejnosti o existenci a činnosti organizace Pionýr. „Výstava by měla vyvést z omylu ty lidi, kteří si myslí, že Pionýr již zanikl,“ uvedl Perkner při zahájení. Návštěvníkům tak výstava, která je koncipovaná jako soubor fotografií, článků i krátkých útržků a náčrtků, připomene nejen pionýrské tábory a soutěže, ale také charitativní činnost a organizovanou pomoc, do které se pionýři zapojovali a zapojují.

Slavnostní otevření výstavy ve výstavní síni SKKS obstarali Jiří „Pérák“ Perkner a náměstek primátora Jan Řehák. Druhý jmenovaný ocenil především současný přínos pionýrské organizace pro život dětí. „Vážím si lidí, kteří dokážou pro děti vymyslet smysluplné trávení volného času, protože současný Pionýr není jen o zábavě, ale také o pomoci druhým. A je dobré, že tyto návyky získávají i ty nejmenší,“ doplnil Řehák. Následně si malí i velcí návštěvníci mohli dětským šampaňským připít na zdar této výstavy.

Obrozený Pionýr vznikl v roce 1990 a v tuto chvíli podle magazínu Týden sdružuje více než dvacet tisíc členů a je tedy druhou největší sdružením takového typu po Junákovi. Tato organizace je v současnosti zcela nepolitická a hlásí se především k mezinárodní Úmluvě o právech dítěte. „Pionýr prošel za celou svou existenci velkým vývojem, ale vždy jej dělali lidé, kteří uměli jednat s dětmi a kteří to pro děti dělali,“ shrnul základní myšlenku organizace Perkner.

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz