eChomutov - Sobotu plnou her v Palachovce nezkazil ani déšť
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Sobotu plnou her v Palachovce nezkazil ani déšť
Pondělí, 20 Květen 2013

Sobotu plnou her v Palachovce nezkazil ani déšť

„Táto, mámo, pojď si hrát, budem spolu sportovat,“ mohly opět po roce zavolat na své rodiče děti, které vyrazily v sobotu dopoledne do MŠ a ZSŠ v Palachově ulici, aby navštívily sedmý ročník stejnojmenné akce. Tentokrát však byla akce Táto, mámo, pojď si hrát odlišná, vedení školy muselo kvůli dešti udělat změny. „Hodinu před zahájením celé akce se všichni zaměstnanci školy rozhodli, že připravit dětem zklamání by bylo to nejhorší, co by nás mohlo potkat a tak opět všichni prokázali svoji kreativitu a rychle rozhodli – bude se realizovat mokrá varianta,“ nastínila Marie Grimlová, ředitelka MŠ a ZSŠ v Palachově ulici, jak vznikl nápad přestěhovat všechny herní disciplíny ze zahrady do školní budovy, která se tak proměnila v jedno velké dětské hřiště.

Po přestěhování veškerých aktivit do vnitřních prostor rozeslalo vedení školy rodičům SMS, aby všichni věděli, že ani déšť nemůže zábavné dopoledne zastavit. Proto byla brzy po začátku Palachovka plná dětské zábavy. Cestu do školy si našly nejen děti z mateřinky a základní speciální školy, ale také děti z ostatních škol, které se chtěly spolu s rodiči i kamarády dobře pobavit. „Zatím jsme podle rozdaných triček a hracích karet napočítali 136 dětí,“ ohlásila Marie Grimlová jen hodinu po začátku. Nakonec dopoledně navštívilo školu 143 dětí a celkem školní budovou prošlo 450 účastníků.

Všechny vítala veselá hudba a dobrá nálada. „Při příchodu dostanou děti hrací kartu s jednotlivými úkoly, do které sbírají razítka,“ vysvětlila Marie Grimlová, která společně s ostatními vymyslela pro děti nejrůznější soutěže. Kromě oblíbeného lovení rybek na magnetickou udici nechyběl ani slalom s kočárky, opičí dráha, ručkování po laně nebo běh na obřích stopách. Kdo po takovém výkonu potřeboval posilnit, mohl využít malého občerstvení. Navíc všichni malí závodníci dostali po splnění úkolu sladkou odměnu a na závěr i zlatou medaili.

Foto: Dopoledně plné her a sportu. / Autor: Josef Griml.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz