eChomutov - Karneval změnil Palachovku na cirkusovou manéž
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Karneval změnil Palachovku na cirkusovou manéž
Pondělí, 04 Březen 2013

Karneval změnil Palachovku na cirkusovou manéž

Každý rok na přelomu února a března se MŠ a ZŠS v Palachově ulici převléká do veselých barev karnevalu. „Tradice karnevalu se na škole udržuje od roku 1984, kdy jsem na školu přišla. Je to tedy skutečně tradiční akce s dlouhou minulostí,“ řekla ředitelka MŠ a ZŠS v Palachově ulici Marie Grimlová.

Tentokrát měl karneval motto „Přijel k nám cirkus“, a tak celé páteční dopoledne v Palachovce patřilo klaunům, klaunkám, krotitelům, artistkám i bohatému zvěřinci. Všichni dohromady se dobře bavili, tančili a zpívali, aby tak naplnili základní myšlenku celého karnevalu. „Jsme škola, v níž působí jak mateřská škola, tak základní škola speciální. Chtěli jsme, aby se děti alespoň na několika akcích ročně sešly všechny dohromady a karneval je pro to ideální,“ vysvětlila Marie Grimlová, jak celá tradice maškarního dopoledne začala.

O tom, jak se děti na karneval těšily, vypovídala bohatá přehlídka kostýmů, která svědčila o poctivé a důmyslné přípravě. „V naší škole je hodně důležitá spolupráce mezi rodiči a školou, a tak paní učitelky připravují vždy seznam důležitých akcí pro spolupráci. Rodiče se díky tomu dozví nejméně šest týdnů dopředu, že se chystá karneval a jaké bude jeho téma,“ vysvětlila Marie Grimlová a dodala, že hodně kostýmů si také děti připravovaly samy během hodin výtvarné výchovy. „Měsíc před karnevalem je ve znamení příprav, které vyvrcholí právě tímto zábavným dopolednem.“

Fotogalerie. / Autor: Josef Griml.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz