eChomutov - Lidé přinesou do skanzenu dárky zvířatům a odnesou si Betlémské světlo
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Vánoce > Lidé přinesou do skanzenu dárky zvířatům a odnesou si Betlémské světlo
ecv inz van14 728x100
Pátek, 19 Prosinec 2014

Lidé přinesou do skanzenu dárky zvířatům a odnesou si Betlémské světlo

Štědré Vánoce zvířátkům mohou pomoci připravit návštěvníci skanzenu Stará Ves v Podkrušnohorském zooparku. Čtvrtá adventní neděle bude právě ve znamení nadílky pro zvířata, ale i připomenutí českých zvyků.

 Vstup do skanzenu je zdarma, lidé však mohou přinést dárečky pro zvířata ze zooparku i z útulku. “ Pod stromečkem ve Staré Vsi budou připraveny přepravky na med, piškoty, jablka, mrkev, psí a kočičí konzervy, pamlsky či starší deky,” uvedla vedoucí propagace Podkrušnohorského zooparku Martina Pelcová.

Předvánoční atmosféru kromě nadělování dárku podpoří také tradiční zvyky. Ve skanzenu si lidé mohou rozkrojit jablko, pustit lodičku nebo lít olovo. Vždy se také seznámí s tím, co jednotlivé zvyky znamenají. Čas zbude i na výrobu svíček z včelího vosku, kterou si mohou lidé zapálit Betlémským světlem. “Plamínek zapalovaný každoročně před Vánoci v betlémské jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, je rozvážen skauty do mnoha míst na světě a neměl by chybět na žádném vánočním stole,” vysvětlila Martina Pelcová.

K poslechu zahraje návštěvníkům hudební skupina Makovec.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz