eChomutov - Týden před koncem adventu odnese Káču do pekla čert a králíci vyrazí na cesty
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Vánoce > Týden před koncem adventu odnese Káču do pekla čert a králíci vyrazí na cesty
ecv inz van14 728x100
Středa, 10 Prosinec 2014

Týden před koncem adventu odnese Káču do pekla čert a králíci vyrazí na cesty

Třetí adventní víkend v Chomutově bude patřit především dětem, nebude ale chybě tradiční adventní koncert. 

 

Zaručeně veselo bude v neděli ve skanzenu Stará Ves. Tam začne program ve dvě hodiny odpoledne pohádkou divadla VeTři s názvem Jak čert zlobivou Káču do pekla dostal. Kačka Nováková je velice zlobivá holčička. Nechce si uklízet své hračky, neposlouchá a zlobí maminku s tatínkem. Proto jí rodiče jednoho dne sbalí uzlíček s věcmi a pošlou Káču do světa, aby se napravila a konečně přestala zlobit. Nohy Káču zanesou do tmavého lesa, kde jí chtějí pomoci hodní skřítkové. Káča se sice v lese bojí, ale zároveň je na skřítky tak zlá a ošklivá, že si jí nakonec do pekla odnese Čert. Jestli se Kačka napraví a vrátí se ke svým rodičům se dozví všichni návštěvníci skanzenu.

Po napínavém příběhu si všichni jistě odpočinou při vystoupení dětského pěveckého sboru Hlásek ze základní školy Školní a děti společně s rodiči si upečou vánoční cukroví v peci.
Další pohádka čeká na děti v městském divadle. Tam na pódium ve tři hodiny odpoledne přiskáčou králíci z klobouku Bob a Bobek. Jejich příběh se tentokrát odehraje na cestách. Po představení nastane ten pravý čas přejít do kostela sv. Ignáce na třetí adventní koncert. Vánoční písně tam od šesti hodin zazpívá sbor Ventilky ze Základní umělecké školy v Jirkově.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz