eChomutov - Předškoláci zazpívají koledy a zahrají na ukulele
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Vánoce > Předškoláci zazpívají koledy a zahrají na ukulele
ecv inz van14 728x100
Úterý, 02 Prosinec 2014

Předškoláci zazpívají koledy a zahrají na ukulele

Velmi šikovné malé děti uvidí návštěvníci Chomutovských Vánoc ve středu 3. prosince. Vyhřívaný stan na náměstí 1. máje totiž obsadí děti z mateřinek, zazpívají koledy a navíc zahrají na ukulele.

 

S velmi zajímavým nápadem, naučit předškoláky hrát na netradiční nástroj, přišly samy učitelky. “Děti začaly hrát v září, nyní se už dostavily první úspěchy. Co všechno se za poměrně krátkou dobu naučily, nyní předvedou při společném vystoupení,” uvedla zástupkyně ředitelky Mateřské školy Chomutov Eliška Smetanová.
Na ukulele zahraje ve středu devět dětí z mateřské školy v Růžové ulici, další čtyři desítky dětí i z ostatních školek zazpívají vánoční koledy. Vystoupení začne v jedenáct hodin dopoledne.
Od čtyř hodin odpoledne vystoupí děti z chomutovských mateřinek znovu, tentokrát spolu s nimi zazpívají i malé děti z německého města Annaberg-Buchholz. Jako host programu vystoupí Vánoční muž, symbol německých Vánoc.
V půl páté se lidé mohou těšit na naražený prvního sudu Vánočního speciálu z Prvního občanského pivovaru v Chomutově.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz