eChomutov - Proběhlo Mistrovství ČR v basketbalu mladších žákyň U14
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Proběhlo Mistrovství ČR v basketbalu mladších žákyň U14
Čtvrtek, 04 Květen 2017

Proběhlo Mistrovství ČR v basketbalu mladších žákyň U14

Mistrem republiky HB Basket Praha, domácí Levharty dělilo od titulu deset vteřin

V Chomutově od pátku do pondělí probíhalo Mistrovství České republiky v basketbalu mladších žákyň U14. Vítězem a mistrem republiky se stal tým HB Basket Praha, stříbrné medaile vybojovaly hráčky pořadatelského klubu BK Levharti Chomutov. Finálový výsledek stanovil proměněný tříbodový pokus deset vteřin před koncem.

Čtyřdenního turnaje se zúčastnilo osm nejlepších družstev republiky, po čtyřech z každé extraligové skupiny. V úvodních třech dnech sehrál každý z týmů čtyři utkání, která určila soupeře pro včerejší zápasy o konečné umístění. V zápase o 7. místo porazil KP Brno v městském derby SŠMH Brno 69:34 a v dramatickém souboji o 5. místo strhl vítězství na svou stranu povedeným závěrem Havířov a Jičín tak porazil 58:55. Zápas o bronz lépe vyšel favorizovanému Hradci Králové, který nad Slovankou Praha zvítězil 81:63. Šampionát vyvrcholil utkáním mezi Levharticemi Chomutov a v sezoně dosud neporaženým týmem HB Basket Praha. Zápas přinesl na tuto mládežnickou kategorii nebývale kvalitní hru a také mimořádné drama. Domácí družstvo hnané zaplněnými ochozy celý zápas vedlo, ve třetí čtvrtině až o 13 bodů. Úplný závěr ale lépe vyšel Pražankám, které deset vteřin před koncem proměnily tříbodový pokus a strhly tak na svou stranu vedení 61:60. Na to šokované domácí basketbalistky už nedokázaly odpovědět. „S blížícím se závěrem naše holky začala svazovat zodpovědnost, ze které vyplynuly některé zbrklosti a nepřesnosti. Soupeřkám pak vyšel risk a šťastnou střelou za tři body zvítězily. Škoda, ale chtěli jsme být do čtvrtého místa, takže stříbro je skvělé,“ poznamenal k finále a umístění domácího družstva jeho trenér Petr Drobný. Pořadatelský klub Levharti Chomutov si pomyslnou nejvyšší příčku zasloužil i za organizaci turnaje. Výborně připravil zázemí, sportovní část akce, ale i doprovodný program. Především účastnicím šampionátu, dívkám okolo třinácti let, se líbil koncert zpěváka Pavla Callty, všichni návštěvníci chomutovské sportovní haly pak aplaudovali basketbalové show maďarských míčových virtuosů Fly Addiction. Slovy chvály na organizační tým nešetřili představitelé města ani České basketbalové federace, kteří potvrdili, že Chomutov uspořádal jedno z nejlepších mládežnických mistrovství, ne-li úplně nejlepší. „Myslím, že se nám podařilo udělat dobré jméno basketbalu v Chomutově a Chomutovu zase v republice,“ zhodnotil akci vedoucí organizačního týmu a současně asistent trenéra stříbrného družstva Jakub Kadlec.

Konečné pořadí Mistrovství České republiky v basketbalu mladších žákyň U14: 1. HB Basket Praha 2. BK Levharti Chomutov 3. Sokol ZVUS Hr. Králové 4. Basket Slovanka Praha 5. BK Havířov 6. BSK Continental Jičín 7. KP Brno 8. SŠMH Handicap Brno

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz