eChomutov - Levhartice nedaly oběma týmům ze spodní části tabulky šanci
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Levhartice nedaly oběma týmům ze spodní části tabulky šanci
Pondělí, 06 Březen 2017

Levhartice nedaly oběma týmům ze spodní části tabulky šanci

Starší žákyně U15 BK Levharti Chomutov měly v sobotu a neděli dvakrát výhodu domácího prostředí. Zápasy proti Spartě Praha a Slovanu Litoměřice zvládly skvěle, a tak stále ze třetího místa basketbalové ligy starších žákyň šlapou na paty Strakonicím a Klatovům, které jediné je dokázaly porazit.

BK Levharti Chomutov – BA Sparta Praha 74:44 (23:15, 43:30, 64:34). Sestava Chomutova: Nováková 22, Ceralová 17, Jorová 15, Kadlecová 11, Najmanová 6, Kubíková 2, Jíravová 1, Doležalová. Chomutovské basketbalistky podaly proti Spartě parádní výkon. Úspěšné byly hlavně v obraně, kde pochytaly řadu nájezdů soupeřek, současně se jim dařilo účinně zakončovat vlastní protiútoky. Výborně zahrály vysoké hráčky Nováková a Ceralová, které dominovaly pod oběma koši. Za rozhodnutého stavu v poslední čtvrtině dostaly příležitost hráčky z lavičky.
BK Levharti Chomutov - Slovan Litoměřice 66:27 (17:10, 34:16, 47:20). Sestava Chomutova: Kadlecová 19, Nováková 13, Jorová 12, Ceralová 8, Pláničková 4, Kubíková 4, Doležalová 4, Najmanová 2, Jíravová. Domácí žákyně navázaly na kvalitní výkon z předchozího dne a také Litoměřice jednoznačně přehrály. Proti slabšímu soupeři se jim dařilo dodržovat pokyny trenérů, hrály disciplinovaně a zdravě agresivně, čímž litoměřickým hráčkám odebraly značné množství míčů a dovolily jim vstřelit jen 27 bodů. Od samého začátku nebylo o vítězi pochyb, náskok Levhartic rovnoměrně narůstal po celý zápas. „Holky hrály dobře, agresivně a dodržovaly naše pokyny. To byl proti týmům ze spodní poloviny tabulky základ úspěchu,“ spokojeně konstatoval trenér Petr Drobný.
Další víkendové zápasy Levhartů – muži, oblastní přebor: Chomutov A – Slovan Varnsdorf B 65:62; kadeti U17, nadregionální soutěž: ŠSK Slaný – Chomutov 70:44; mladší žáci U12, otevřená oblastní soutěž: Chomutov - Slavoj Litoměřice 37:53 a 44:43. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz