eChomutov - Levhartice U15 zvládly roli favoritek
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Levhartice U15 zvládly roli favoritek
Pátek, 10 Únor 2017

Levhartice U15 zvládly roli favoritek

Dva zápasy, dvě pohodová vítězství, to je víkendová bilance starších žaček BK Levhartice Chomutov. V žákovské lize U15 jim soupeřem byly Bižuterie Jablonec nad Nisou a Loko Trutnov, tedy týmy, kterým na rozdíl od chomutovských basketbalistek patří spodní příčky tabulky.

Domácím trenérům ale možnost výběru hráček výrazně zužuje marodka, a tak nebyly výhry samozřejmostí. BK Levhartice Chomutov – Bižuterie Jablonec n. Nisou 56:37 (21:5, 30:19, 44:25). Sestava Chomutova: Lucie Ceralová 14, Barbora Jorová 12, Valerie Nováková 10, Adéla Mešková 7, Anna Pláničková 5, Karolína Kubíková 4, Markéta Najmanová 2, Dominika Jíravová 2. Rozsáhlá marodka Levhartic dovolila nastoupit jen osmi členkám týmu, naopak soupeř hrál v plné sestavě, včetně vysokých podkošových hráček. Domácí družstvo se však semklo a zejména v úvodu utkání předvádělo vynikající výkon. Ve druhé čtvrtině za stavu 28:5 podlehlo chvilkovému uspokojení a pětiminutovou pasáž prohrálo 2:14. Po změně stran ale chomutovský celek opět dominoval a s jistotou zápas dovedl k vítězství. 

BK Levhartice Chomutov - Loko Trutnov 83:39 (21:8, 45:18, 65:26). Sestava Chomutova: Lucie Ceralová 38, Valerie Nováková 19, Adéla Mešková 10, Barbora Jorová 8, Karolína Kubíková 4, Kateřina Doležalová 2, Markéta Najmanová 2, Dominika Jíravová.

Stejně jako o den dříve začaly Levhartice U15 zápas koncentrovaně a brzy si vybudovaly bezpečný náskok, který dále zvyšovaly. Postupem času dostávaly více prostoru hráčky z lavičky, přesto domácí tým zvyšoval vedení až na konečný rozdíl 44 bodů. „Opět jsme začali výborně, na soupeře jsme vlétli, to byl základ úspěchu. Musím pochválit Lucku Ceralovou, která dominovala v obraně i útoku, kde zaznamenala vynikajících 38 bodů, a také naši nejmladší hráčku Báru Jorovou,“ uvedl trenér Levhartic Petr Drobný.

Další víkendové zápasy BK Levharti Chomutov – muži A, oblastní přebor: ASK Lovosice – Chomutov 102:78; mladší minižáci U12, otevřená krajská soutěž: Chomutov – Slovan Litoměřice 16:98, Chomutov – Slovan Varnsdorf 35:61.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz