eChomutov - Atletky gymnázia byli osmé na RF CORNY
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Atletky gymnázia byli osmé na RF CORNY
Čtvrtek, 20 Říjen 2016

Atletky gymnázia byli osmé na RF CORNY

Je již tradicí, že se na podzim koná CORNY středoškolský pohár v atletice. Na letošním 35. ročníku této akce nechyběla ani družstva dívek a chlapců Gymnázia Chomutov, která vyhrála 20. září okresní kolo konané v Chomutově na atletickém hřišti na Zadních Vinohradech.Vítězstvím si zajistila obě družstva účast v krajském kole, které po dlouhé době proběhlo v Ústí nad Labem. O týden později odjelo 24 studentů bojovat o postup do republikového finále, což se již potřetí podařilo družstvu dívek, které náskokem více jak 500 bodů porazilo družstvo Gymnázia Litoměřice. Chlapci se ve velké konkurenci umístili až třetí, přestože získali 8723 bodů, což jim dva roky zpět stačilo na 9. místo v celostátním finále.

Republikové finále se již tradičně konalo v Břeclavi v termínu 10. - 11. 10. 2016. Přestože závody provázelo chladné počasí a nepříjemné mrholení, dokázaly dívky vybojovat stejně jako vloni osmé místo. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Družstvo dívek: Banovičová Kateřina, Fisková Tereza, Hodková Eliška, Jirásková Karolína, Kollárová Adéla, Pacáková Karolína, Sabadosh Anastasiya, Zapletalová Kateřina (v krajském kole: Štěpánka Dvořáčková, Klára Mouleová, Markéta Škorpilová)

Družstvo chlapců (krajské kolo): Jakub Beck, Jakub Drbohlav, Ondřej Chloupek, Lukáš Kolátor, Jan Musil, Adam Novotný, Jakub Sýkora, Hynek Urban, Tomáš Vitvar, Jakub Volf, Jan Zabystřan.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.